Arnavutköy Belediyesi
Personel Eğitimleri ile Hizmet Kalitemizi Artırıyoruz

Personel Eğitimleri ile Hizmet Kalitemizi Artırıyoruz

31 Mayıs 2024 Cuma

Arnavutköy Belediyesi, personeline yönelik olarak 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu kapsamında bir eğitim programı düzenledi.

Arnavutköy Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim, Ahmet Altay tarafından etkin ve verimli bir şekilde verildi. Eğitimde Kamu İhale Kanunu’nun önemi, temel ilkeler, şartnameler, ihale usulleri ile ihale süreçlerinde dikkat edilmesi gereken özel hususlar gibi konular ele alındı.

Ahmet Altay tarafından verilen eğitimde, Kanun’un önemi ve temel ilkeler detaylı bir şekilde ele alındı. Eğitimin ana başlıkları arasında ihtiyacın ortaya çıkışı, şartnameler, yaklaşık maliyet, ihale dokümanlarının hazırlanması, ihale usulleri, ilanların ilanı ve doğrudan temin yer aldı. Ayrıca, ihale süreçlerinde dikkat edilmesi gereken hususlar, tekliflerin değerlendirilmesi, yerli istekliler ve yerli ürünlere fiyat avantajı gibi konular da ayrıntılı olarak anlatıldı. Eğitimin sonunda ise ihalenin karara bağlanması ve sözleşmenin imzalanması süreçleri üzerinde duruldu.

Ahmet Altay, eğitim sırasında yaptığı konuşmada, "Kamu İhale Kanunu'nun doğru ve etkin bir şekilde uygulanması, kamu kaynaklarının verimli kullanılması açısından büyük önem taşımaktadır." dedi.

Arnavutköy Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen bu tür eğitimler, personelin bilgi birikimini güncellemeyi ve kamu hizmetlerinin etkinliğini artırmayı hedefliyor.

Eğitim HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?