Arnavutköy Belediyesi
Çözümsüz Soru Kalmasın

Çözümsüz Soru Kalmasın

17 Kasım 2023 Cuma

Arnavutköy Belediyesi, gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla başlattığı 'Çözümsüz Soru Kalmasın' projesiyle öğrencilere ders konularında bireysel destek sunuyor.

Arnavutköy Belediyesi, gençlerin eğitimine destek olmak amacıyla özel bir projeyi hayata geçirdi. "Çözümsüz Soru Kalmasın" adını taşıyan bu proje, öğrencilere ders konularında yaşadıkları zorlukları aşmaları için önemli bir destek sağlıyor. Projenin temel amacı, gençleri eğitimde fırsat eşitsizliklerini azaltarak, Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) daha iyi bir şekilde hazırlamak.

Projede yer alan alanında uzman öğretmenler, Arnavutköy Belediyesi'ne ait kütüphanelerde belirli saatlerde öğrencilere destek veriyor. Öğretmenler, Türk Dili ve Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Türkçe, Matematik, Tarih ve Coğrafya gibi alanlarda, öğrencilere anlamadıkları konuları detaylı bir şekilde anlatıyor ve çözemedikleri soruları birlikte çözüme kavuşturuyor.

Projenin önemli bir yanı, her gün Arnavutköy Belediyesi'ne ait tüm kütüphanelerde belirli saatlerde bu hizmetin sunuluyor olması. Bu sayede öğrenciler, kendi ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri alanda destek alabiliyorlar. Bu yaklaşım, öğrencilere daha kişiselleştirilmiş bir eğitim imkanı sağlayarak öğrenme süreçlerini daha etkili hale getiriyor.

Eğitim HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?