Arnavutköy Belediyesi
Bilişim Akademisi Öğrencileri Konya’dan Ödülle Döndü

Bilişim Akademisi Öğrencileri Konya’dan Ödülle Döndü

20 Mayıs 2024 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi Bilişim Akademisi öğrencileri, VEX Robotics Konya Turnuvası'ndan Enerji Ödülü ile döndü.

18 Mayıs’ta Konya’da düzenlenen VEX Robotics Konya Turnuvası’nda Arnavutköy Belediyesi Bilişim Akademisi, "Enerji Ödülü" alarak büyük bir başarıya imza attı. Turnuva, Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi Nanoteknoloji ve Bilim Topluluğu iş birliğinde, Eğitimde İnovasyon Derneği ve TEDEM Koleji Selçuklu Kampüsü tarafından, Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda organize edildi.

Arnavutköy Belediyesi Bilişim Akademisi öğrencilerinin tasarladığı ve "TARS" adını verdikleri maket robot, turnuvada büyük ilgi topladı. Ortaokul öğrencilerinin kıyasıya rekabet ettiği bu prestijli etkinlikte, robotlar çeşitli görevleri yerine getirerek yeteneklerini sergiledi. "TARS", hem teknik yetenekleri hem de yenilikçi tasarımı ile jüri üyelerinden tam not alarak Enerji Ödülü'nün sahibi oldu.

VEX Robotics turnuvaları, dünya genelinde en büyük robotik yarışmaları olarak biliniyor ve her yıl binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşiyor. Bu yılki Konya turnuvası da yine yüksek bir katılım ve yoğun bir rekabet ortamına sahne oldu. Öğrenciler, robotik alanındaki becerilerini sergileyerek, takım çalışması ve problem çözme yeteneklerini geliştirme fırsatı buldular.

Eğitim HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?