Arnavutköy Belediyesi
Erdem Bayazıt İsmi Arnavutköy’de Yaşatılacak

Erdem Bayazıt İsmi Arnavutköy’de Yaşatılacak

04 Mart 2021 Perşembe

Arnavutköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 6 bin kitaplı Erdem Bayazıt Millet Kütüphanesi, hizmete girmek için gün sayıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla birçok şehirde açılan millet kütüphaneleri, tüm hızıyla açılmaya devam ediyor. Bu kapsamda Arnavutköy Belediyesi tarafından açılan 23 bin kitaplı Millet Kıraathanesi ve Şehir Kütüphanesi, 2 bin kitaplı Arnavutköy Millet Kıraathanesi, 4 bin 500 kitaplı Cahit Zarifoğlu Millet Kütüphanesi ve son olarak da Erdem Bayazıt kütüphanesi tamamlandı.

6 Bin Kitap Yer Alıyor

Arnavutköy Belediyesi tarafından ünlü şairlerin isimleri, yeni açılan kütüphanelerde yaşatılıyor. Pandemi döneminde çalışmaları tamamlanarak açılan Cahit Zarifoğlu Kütüphanesi’nden sonra Haraççı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Erdem Bayazıt Kütüphanesi de kitapseverleri bekliyor. 6 bin kitabın yer aldığı kütüphanede, yeni nesil akıllı sistemler kullanılarak vatandaşların aradıkları kitaplar hızlı bir şekilde bulmaları sağlanacak. 20 adet bilgisayarın bulunduğu binada 3 derslik ve 100 kişilik de konferans salonu bulunuyor. Erdem Bayazıt Kütüphanesi’nden faydalanmak isteyen vatandaşlar, kütüphanenin veri tabanına isimlerini kayıt yaptırdıktan sonra diledikleri kitabı ödünç alıp, 15 gün içerisinde tekrar iade edebilecekler.

Eğitim HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?