Arnavutköy Belediyesi
Kadınlara Yönelik Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Kadınlara Yönelik Eğitimlerimiz Devam Ediyor

24 Şubat 2022 Perşembe

Arnavutköylü kadınlara yönelik hizmet veren Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, yeni dönemde de farklı branşlarda eğitim vermeye devam ediyor.

Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı’nın talimatıyla hizmete açılan ve ilçe kadınlarına yönelik faaliyetlerine devam eden Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, ücretsiz kurslarını sürdürüyor. Açıldığı günden bugüne kadar binlerce kadına eğitim veren merkez; kadınların hem eğitim almasına hem de eğitimlerinin sonucunda istihdamlarına katkı sağlıyor.

Kadınlara yönelik hobi amaçlı kurulan merkezde, yeteneklerini keşfedip eğitim aldıkları alanda uzmanlaşan kursiyerler, kendi iş yerlerini de açma fırsatı buldu. Ayrıca kursiyerler el emeği ürünlerini Kadın Kültür ve Sanat Merkezi içeresinde yer Çarşım’da satarak, aile ekonomilerine katkı sağlama fırsatı yakaladı.

Eğitim ve Eğlence Bir Arada 

Arnavutköy Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezi, ilçe kadınlarına verdiği hizmetlerden dolayı adından sıkça söz ettiriyor. Ücretsiz olarak verilen eğitimlerle kadınlar, hem öğreniyor hem de eğleniyor. 

16 yaş üzeri vatandaşlar; seramik biçimlendirme, cilt bakımı, kuaförlük, profesyonel makyaj, bilgisayar, kurdele nakışı, iğne oyası, pasta, yemek, Kur’an-ı Kerim elif-ba okuma, Kur’an-ı Kerim tecvidli okuma, okuma yazma, ilk yardım, çocuk gelişimi, işaret dili, bilinçli hamilelik ve bebek bakımı eğitimi, alüminyum folyo kabartma kursu, 3 boyutlu kâğıt rölyef kursu, geri dönüşüm, mefruşat, amigurumi, ingilizce, giyim ve üretim gibi birçok kursa başvurabiliyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurslardan yararlanmak isteyen ve 3-6 yaş aralığında çocuğu olan kadınlar için de kolaylık sağlamak adına kreş hizmeti sunuluyor.
 

 

Eğitim HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?