Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy’de YKS Hazırlıkları Başladı

Arnavutköy’de YKS Hazırlıkları Başladı

22 Eylül 2022 Perşembe

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (ARGEM), 2022-2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor. 

Sosyal belediyecilik ilkesi ile hareket eden Arnavutköy Belediyesi, üniversiteye hazırlanan 500’den fazla öğrencinin hayalini gerçekleştirmeye destek oluyor. Uzman ve deneyimli öğretmenlerin yer aldığı “Üniversite Hazırlık Kursu” ile öğrenciler; sayısal, sözel ve eşit ağırlık sınıflarında modern derslikler ve çalışma odaları ile üniversiteye en iyi şekilde hazırlanıyor. 

Öğrenciler, sınava psikolojik olarak da hazırlanıyor

Bolluca ve Hadımköy’de bulunan merkezlerde güncel konu başlıkları ile sınav sistemine uygun olarak eğitim alan öğrenciler; derslerle birlikte etütler, soru çözümleri ve ihtiyaç duydukları alanda ek dersler alıyor. Eğitimlerin yanında bilgilendirme, motivasyon, kişisel gelişim ve destek seminerleri ile öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanması amaçlanmaktadır. Öğrencilerin yaşadıkları sınav stresinin önüne geçilmesi için yıl içerisinde çeşitli etkinlikler ve geziler düzenlenecek. Alacakları rehberlik ve danışmanlık hizmeti ile sınava en iyi şekilde hazırlanmış olacaklar. 

Ücretsiz ulaşım desteği

Öğrenciler, Bolluca ve Hadımköy’de bulunan merkezler ile sınavlara kariyer planlaması yaparak hazırlanıyor. Öğrencilerin ihtiyacı olan tüm kaynak kitaplar, yaprak testler ve soru bankaları ARGEM tarafından karşılanıyor. Bununla birlikte öğrenciler; ihtiyaç duyduğu bilgisayar sınıfları, çalışma odaları ve kütüphanelerden yararlanabiliyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından ulaşım konusunda sorun yaşayan öğrenciler için de merkezi noktalardan kurs alanına ücretsiz olarak ulaşım desteği sağlanmaktadır. Bolluca ve Hadımköy’de bulunan merkezler, haftanın 7 günü öğrencilere hizmet vermektedir.   
 

Eğitim HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?