Arnavutköy Belediyesi
Minikler Ebru Sergisi Açtı

Minikler Ebru Sergisi Açtı

02 Şubat 2022 Çarşamba

Arnavutköy Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çocuk Atölyesi, ilk ebru sergisini açtı. 

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın çocuklara yönelik hayata geçirdiği projelerden biri olan Çocuk Atölyesi, miniklerin yoğun katılımıyla ücretsiz eğitimlerine devam ediyor.

Yakın zamanda kullanıma açılan ve 4-12 yaş grubu çocuklara yönelik hizmet veren Arnavutköy Belediye Çocuk Atölyesi, verdiği eğitimler ile çocuklar için, sanatsal, bilişsel, ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayarak, kişisel beceriler kazandırmayı amaçlıyor.

Miniklerden, Mini Sergi

Arnavutköy Belediyesi Çocuk Atölyesi’nin vazgeçilmez atölyelerinden bir olan ebru atölyesi, miniklerin yoğun katılımıyla eğitimlerini sürdürüyor. Fırça ve boyaların gücünü hayal dünyaları ile buluşturan minikler, suyun üzerine renklerin kullanımını ebru atölyesinde öğrendi. Arnavutköy Belediyesi Çocuk Atölyesi’nde 2 aylık eğitimlerini tamamlayan minikler, yaptıkları eserleriyle mini bir sergi açtılar. 

“Çocuk Atölyesi İyi ki Açıldı”

Ebru atölyesinde eğitim alan 2. sınıf öğrencisi Öykü, ilk annem kardeşimi getirmişti. Daha sonra bende gelmek istedim. Burada çok eğleniyorum. Şu an ebru sanatı yapıyoruz.  En sevdiğim renkler olan turuncu ve maviyi kullanıyorum. Buraya gelmekten çok muyluyum. Çok güzel bir yer. İyi ki açıldı dedi.

Yarıyılda Kurslar Randevusuz Devam Ediyor

Çocuk Atölyesi koordinatörü Hilal Sena Ulubaş, yarıyıl tatilinde çocuklarımıza farklılık olsun diye randevusuz yarıyı atölyelerinin açıldığını belirterek, 2 hafta boyunca 30 dakikalık kurslarımız ile çocuklara ebru sanatı, dene-yap atölyeleri, resim atölyesi ve geleneksel sokak oyunlarıyla buluşturduklarını söyledi.

AVLU34 alışveriş merkezi içerisinde bulunan Arnavutköy Belediyesi Çocuk Atölyesi verdiği eğitimlerle çocukların teknolojinin zararlı alışkanlıklarından uzak durmasını, kendine güvenen, paylaşmayı bilen, takım ruhu gelişen, hayal gücü ve iletişim becerisi kazanan, sorumluluk sahibi kendisine ve çevresine saygılı bireyler yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. 
 

Eğitim HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?