Arnavutköy Belediyesi
Sanat Akademisi

Sanat Akademisi

Akademimiz 2015 Aralık ayında  “ Sanat Akademisi” ismiyle yolculuğuna başlamış olup ilçe genelinde Arnavutköy Belediyesi Kültür işleri bünyesinde sanatsal, kültürel ve eğitsel faaliyetler yürüten bir birimdir.

2018 Mayıs ayına kadar birçok sanat dalında eğitsel aktiviteler, güzel sanatlar fakülteleri ve konservatuara hazırlık kursları ile hizmet vermiş olup 2018 Eylül ayında Arnavutköy Belediyesi Kültür Merkezi içerisinde sanatsal faaliyetlerini yürütmektedir.

Başarılarımız;

Vermiş olduğu eğitimde niteliği ve akademik yaklaşımı ön planda tutan “Sanat Akademisi” birçok branşta üniversiteye ve güzel sanatlar liselerine öğrenci yerleştirmiştir.(Başta Marmara Üniversitesi, Eskişehir Anadolu üniversitesi güzel sanatlar ve konservatuar bölümleri olmak üzere, öğrencimizin yetenek sınavlarında başarı sağlamalarına yardım edip, üniversiteli olmalarını sağladık.)

Akademimiz, Arnavutköy ilçesinde düzenlediği resim sergileri, konserler, gösteriler ile Arnavutköy halkının ve öğrencilerimizin yararlanacağı aktivitelere imza atmıştır.
Halk oyunlarında (Türk Halk Oyunları Federasyonu halk oyunları yarışması İstanbul il üçüncülüğü (2016), Türk Halk Oyunları Federasyonu halk oyunları yarışması İstanbul il dördüncülüğü (2017) derece alarak Arnavutköy’ü temsil etmiş, tiyatro eğitmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı (Mevlana, Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale tiyatro oyunları) sahnelenmiştir.

Gelenekselleşen Sanat Akademisi Mezuniyet Töreninde her branştan özel bir seçki ile resim, fotoğraf, ebru sanatı ve ahşap yakma sergisi, piyano resitali, şan eğitimi alan öğrencilerin konserleri, keman dinletisi ve müzik gruplarının performansları, tiyatro ve drama ekiplerinin skeçleri ulusal basının da davet edildiği halka açık bir etkinlik ile gerçekleştirilmiştir. Bu etkinliğin finalinde açmış olduğumuz kursların birçoğundan yararlanan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mezuniyet belgeleri takdim edilmiştir.

Ne yapıyoruz;

2018 Eylül ayında ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ NURİ PAKDİL KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ içerisine taşınan Sanat Akademisi'nde devam etmekte olan ve yeni eklenen öğrenci ve eğitim kadrosuyla geçmiş başarılarından ilham alarak eğitim vermeye devam etmektedir.

Sanat Akademisi, 8 sanat eğitmeni ile 8 branşta hizmet vermektedir. 

 Mevcut Kurslar;

•    Halk Oyunları
•    Piyano
•    Ahşap Yakma
•    Tiyatro
•    Gitar
•    Resim
•    Senaryo Yazarlılığı
•    Ney


Ne yapmak istiyoruz;

Genç nüfus bakımından yoğun bir potansiyeli olan Arnavutköy ilçesinde misyonunun bilincinde olan “Sanat Akademisi” bu potansiyeli aktif, etkin ve ileriye dönük, gerek çağının, gerek geleceğinin farkında;  kültürünü ve toplum dokusunu anlamasını sağlayacak bir eğitim vermeyi planlamaktadır.

Bunu yaparken donanımlı, kişisel sanat çalışmalarını sürdüren, üreten sanat eğitmenleri tarafından akademik yaklaşım ve sanat ekolleri ile gençleri hayal kurmaya, disiplin kazanmaya, branşlaşmaya, sanatı anlamaya ve evrensel bir dil olarak kullanmaya, gelecek nesillere aktarmaya teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Sosyolojik ve ekonomik açıdan gelişen ve büyüyen Arnavutköy ilçesinin geleceğini oluşturan genç nesillerin “ARNAVUTKÖY SANAT AKADEMİSİ” ile ulaştığı nitelikli eğitim sayesinde ülkemizde ve dünyada gurur kaynağımız olması en büyük hedefimizdir.

Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?