Arnavutköy Belediyesi
Bir Gün Değil Her Gün Yanınızdayız

Bir Gün Değil Her Gün Yanınızdayız

03 Aralık 2021 Cuma

Arnavutköy Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında düzenlen programda, engelli vatandaşlara medikal malzeme desteğinde bulundu.

Arnavutköy Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında  program düzenlendi. Gerçekleştirilen programa; Arnavutköy Kaymakam Vekili Dr. M.H. Nail Anlar, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu, ilçe jandarma komutanı ve vatandaşlar katıldı.

Arnavutköy Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi’nde düzenlen program, engelli vatandaşların kapıda protokolü karşılamasıyla başladı. Çello sanatçısı Melike Oylum ise müzik dinletisiyle, vatandaşların ruhuna dokundu. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, gönüllü olarak AYEM’in çalışmalarında bulunan vatandaşlara plaket ve çiçek takdim etti.

"Yıl boyunca vatandaşımıza medikal malzeme desteği sağladık"

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, bugüne özel yaklaşık yüz engelli vatandaşa medikal malzeme desteği verildiğini yıl boyunca binlerce vatandaşa destek sağlandığını söyledi. Baltacı: "Dünya Engelliler Günü’nün engelli bireylerine ailelerine iyilik güzellik ve sağlık getirmesini diliyorum. Burası bizim Sosyal Hizmetler Merkezimiz. Engellilerimizin yaşamını kolaylaştıracak onların gündelik hayatlarında psikolojik danışmanlıktan hukuki danışmanlığa meslek edindirmeye bunun yanında medikal malzeme desteğine varıncaya kadar birçok hizmetin eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü merkezimiz. Buradaki tabi ki sembolik bir hediyeleşmeydi. Ama yıl boyunca yüzlerce binlerce vatandaşımıza medikal malzeme desteği veriyoruz. Mesleki eğitim kurslarımız var devam ediyor. Hobi alanlarımız var. En önemlisi hükümetimizin sağlamış olduğu birtakım haklardan vatandaşlarımızın kendi ihtisas alanları olmadığı için bilgileri olmuyor. Bunları temin edecek bilgilendirme çalışmaları ki bu da bir danışmanlık hizmetidir. Evde bakım hizmetleri, gündüz bakım hizmetleri yine özellikle vatandaşlarımızın bir yerden bir yere naklini sağlayacak olan temel hizmetlerimiz olmak üzere büyük bir hizmet çeşitliliği var burada. Yaklaşık yüz civarında tekerlekli sandalye ve akülü sandalye verildi. İşitme cihazı, hasta yatağı, hasta bezi yıl içerisinde bu çalışmaların hepsi devam ettiği için ben sayısal veri olarak bugün sadece buradakini zikredebilirim" diye konuştu.

Engellere Birlikte Aşıyoruz

AYEM tarafından her yıl düzenlenen medikal malzeme dağıtımı bu yıl da gerçekleşti. Engelli vatandaşların en çok ihtiyaç duydukları medikal malzemeler; akülü sandalye, tekerlekli sandalye, işitme cihazı ve tıbbi sarf malzemeleri Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?