Arnavutköy Belediyesi
Ayşe Betül Bebek Ailesini Hayata Bağladı

Ayşe Betül Bebek Ailesini Hayata Bağladı

23 Şubat 2023 Perşembe

Adıyaman’da ikamet eden ve depremin ardından İstanbul’a yerleşen Zahide-Fatih Yıldırım çiftinin otizmli çocukları Muhammed İshak eğitimlerine devam edebilecek.

Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli depremlere Adıyaman’daki evlerinde yakalanan Zahide-Fatih Yıldırım çifti, birkaç gün Adıyaman’da kaldı. Aile, hamile olan Zahide Yıldırım’ın doğum sancılarının artması üzerine 9 Şubat’ta İstanbul’a geldi. Önce Arnavutköy Devlet Hastanesine gelen çift, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine yönlendirildi.  Burada doğum yapan Zahide Yıldırım’ı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ziyaret etti. Zahide Yıldırım’ın isteği üzerine bebeğe “Ayşe Betül” ismini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bebeğin kulağına ezan okudu. Aile daha sonra Arnavutköy’e yerleşti.

Bir de otizmli çocukları olan aileyi Arnavutköy Belediyesi Yaşlı ve Engelli Merkezi (AYEM) yetkilileri de ziyaret etti. Ziyaret sırasında yetkililer tarafından aileye çeşitli hediyeler takdim edildi. AYEM personellerinden Gülcay Gürsu, otizmli Muhammed İshak’ın eğitimlerinin AYEM’in de desteği ile Arnavutköy’de devam edeceğini söyledi.

4 yaşındaki Muhammed İshak’ın annesi Zahide Yıldırım, “Oğlum deprem psikolojisini daha atlatamadı. Adıyaman’da rehabilitasyon eğitimi alıyordu. Onun eğitimi devam ediyordu, şimdi yarım kaldı. Ama belediye yetkilileri burada her konuda destek olabileceklerini söylediler. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?