Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy’de Ramazan Ayının Maneviyatı Yaşanacak

Arnavutköy’de Ramazan Ayının Maneviyatı Yaşanacak

24 Mart 2023 Cuma

Arnavutköy Belediyesi tarafından 11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesiyle birbirinden farklı etkinlikler düzenlenerek, Ramazanın manevi havası yaşatılacak. 

Arnavutköy Belediyesi, vatandaşların Ramazan ayının bereketi ve atmosferini yaşaması için birbirinden farklı etkinlik hazırladı. Arnavutköy Merkez Camii ve Hadımköy Meydanı’nda Ramazan çadırı kuruldu. İftar için evlerine geç kalan ya da toplu bir şekilde iftar yaparak Ramazan atmosferini yaşamak isteyen vatandaşlara iftariyelik ve sıcak çorba ikram edildi.  

Çocuklar İçin Tekne Orucu 

Unutulmaya yüz tutmuş ve köklü bir Anadolu geleneği olan tekne orucu ile çocuklar, sabahtan öğle saatine kadar oruç tutarak, Ramazan ayının manevi havasını hissedecekler. Yarım gün oruç tutan minikler için Hacivat Karagöz oyunu gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mukabele Programı

Ramazan ayı boyunca Arnavutköy’de yapılacak olan etkinliklerden birisi de her gün farklı camide, farklı konuklarla Kur’an-ı Kerim Tilaveti, ilahi ve sohbet etkinliği olacak. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve sohbet programları internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacak. Kadınlar için ise Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde mukabele programı düzenlenecek. 

Cami ve Türbe Gezileri

Her yıl düzenlenen cami ve türbe gezileri bu yıl da devam edecek. Arnavutköylü kadınlar Ramazan ayı boyunca; Eyüp Sultan Camii ve Türbesi, Ayasofya-i Kebir Camii, Çamlıca Cami, Yuşa Tepesi ve Hz. Yuşa Türbesi’ni ziyaret edecek.  Vatandaşlar Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’ne bireysel ya da toplu olarak kayıt yaptırdıktan sonra, Arnavutköy Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla ziyaretlerini gerçekleştirebilecek. 
 

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?