Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy’de Muhteşem Sünnet Şöleni

Arnavutköy’de Muhteşem Sünnet Şöleni

01 Temmuz 2024 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi, 770 çocuğa yönelik geleneksel sünnet şöleni ile aileleri bir araya getirdi.

Arnavutköy Belediyesi, bu yıl da geleneksel sünnet şöleninde 770 çocuğa unutulmaz anlar yaşattı. İlk gün Taşoluk Yeşil Camii’nde mevlit okunarak başlayan etkinlik, ikinci gün Arnavutköy Şehir Parkı’nda düzenlenen büyük bir şölenle devam etti.

Eğlenceli anların yaşandığı Geleneksel Sünnet Şöleni, 770 çocuğun ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Randevu tarihlerinde uzman sağlık ekipleri tarafından güvenle sünnet edilecek çocuklara, Arnavutköy Belediyesi tarafından sünnet kıyafeti hediye edildi. Etkinlikler, Taşoluk Yeşil Camii’nde gerçekleşen Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif ile başladı. Manevi atmosferin yoğun olarak hissedildiği cami avlusunda dualar eşliğinde mevlit şekeri dağıtıldı. Camii etrafında toplanan yüzlerce aile, çocuklarıyla birlikte şenliğe katılarak birlik ve beraberliğin güzelliklerini paylaştı.

Çocuklar ve aileleri unutulmaz anlar yaşadı

Şenliğin ikinci günü, Arnavutköy Şehir Parkı’nda düzenlenen etkinliklerle renklendi. Animatörler ve devasa oyun alanları ile çocuklara neşe dolu anlar yaşatıldı. Parkta kurulan stantlarda dağıtılan lezzetli ikramlar ise çocukların eğlencesine tat kattı. Şölenin doruk noktası, sevilen sanatçı Hüseyin Goncagül’ün çocuk şarkıları eşliğinde verdiği konser oldu. Çocuklar şarkılarla coşarken, aileler de bu keyifli anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştirdi. Programa; Arnavutköy Belediye Başkanı Candaroğlu, Arnavutköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, çok sayıda çocuk ve aileleri katıldı.

Sünnet programında konuşan Belediye Başkanımız Mustafa Candaroğlu, Arnavutköy Belediyesi olarak toplamda 770 çocuğumuzun sünnet edilmesi ve onlara sünnet kıyafetlerinin dağıtılmasıyla alakalı bu toplantıyı, bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz ve ben öncelikle bu şölenimize teşrif eden anneleri, babaları ve kıymetli yavrularımızı tebrik Allah hayırlı etsin inşallah. Biz de Arnavutköy Belediyesi olarak bu sünnet şölenini çocuklarımızın dini ve şüphelerini yerine getirmelerinde ve sağlıklı bir ortamda gerçekleşmesini sağlamak için her sene, her dönem mutat olarak hayata geçiriyoruz. Belediyemizin sağladığı imkanlarla 770 çocuğumuzun sünnet işlemlerini, uzman sağlık ekiplerimizle birlikte güvenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ayrıca bu özel günlerde de çocuklarımızı sevindirmek amaçlı her birine sünnet kıyafeti hediye ediyoruz. Çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluk ve ailelerimizin memnuniyeti bizler için en büyük ödül kıymetli dostlarımız. Sosyal belediyecilik bir kentin sadece fiziki altyapısını geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda o kentte yaşayan insanların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını da karşılamayı amaçlamaktadır” diye konuştu.

 

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?