Arnavutköy Belediyesi
Deprem Bölgesinde Gıda Kolisi Dağıtımı Yapılıyor

Deprem Bölgesinde Gıda Kolisi Dağıtımı Yapılıyor

30 Mart 2023 Perşembe

Arnavutköy Belediyesi, Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde depremden etkilenen vatandaşlara Ramazan kolisi dağıtımı yapıyor. 

Arnavutköy Belediyesi, deprem bölgesindeki yaraları sarmak adına ilk günden itibaren sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede yapılan çalışmalar, Ramazan ayında da devam ediyor. Depremden etkilenen aileleri Ramazan sofralarında da yalnız bırakmıyor. 

Birlik ve beraberliğin adresi olan ve sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini sergileyen Arnavutköy Belediyesi, deprem bölgesindeki vatandaşların Ramazan ayındaki maneviyatı yaşaması adına çalışmalarına devam ediyor. 

Arnavutköy Belediyesi’nin Kırıkhan’da bulunan ekipleri tarafından hazırlanan gıda kolileri araçlara yükleyerek vatandaşların evlerine kadar götürüyor. İçerisinde yağ, makarna, pirinç, bulgur, nohut, mercimek, konserve, şeker, çay bulunan gıda kolileri depremden etkilenen ailelere dağıtılıyor. 

Arnavutköy Belediyesi, Ramazan kolisi dağıtımının yanında bölgede iftar ve sahur yemeği dağıtımına devam ediyor. Ramazan ayı boyunca Kırıkhan’da kurulan Kardeşlik Mahallesi’nde yaklaşık bin kişilik iftar ve sahur yemeği verilirken, kurulan aşevlerinde günlük yaklaşık 8 bin kişilik iftar ve sahur yemeği veriliyor.  
 

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?