Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy Belediyesi Engelsiz Yaşam Fuarı’na Damga Vurdu

Arnavutköy Belediyesi Engelsiz Yaşam Fuarı’na Damga Vurdu

02 Aralık 2022 Cuma

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen 12. Engelsiz Yaşam Fuarı (EYAF) İstanbul Fuar Merkezi’nde Başladı. 

Engelli ve yaşlı bireylerin sağlık, rehabilitasyon ve sosyal yaşama erişimlerindeki engelleri en aza indirme ve sosyal hayatın her alanına entegre olmaları amacıyla düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı başladı. Arnavutköy Belediyesi fuarda Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi (AYEM) ile yer aldı. AYEM standında ahşap boyama ve ahşap yakma gibi etkinlikler düzenlendi. 

Görme Engelli Ceren Altun’dan Piyano Resitali

01-04 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde devam edecek olan fuarda piyona ve saz çalan görme engelli sanatçı Ceren Altun vatandaşların gözdesi oldu. Vatandaşlar, Ceren Altun’un söylediği şarkılara eşlik etti. 

Fuarın ilgi odağı olan Ceren Altun, “Ağırlıklı olarak piyona, keman ve bağlama çalıyorum. Bu hafa engelliler haftası, burada da 3 Aralık Dünya Engelliler Günü için bulunuyorum. Benim amacım bir farkındalık oluşturmak, insanların bir şeyleri fark etmelerini sağlamak, ben de başarabiliyorum demek için buradayım. Müzik ve sanat engel tanımaz demek için buradayım. Güzel sanatlar lisesine gitmeye başladığım zaman, müziğin hemen hemen her alanıyla ilgilenmeye çalışıyorum” diye konuştu. 

Arnavutköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü İbrahim Ulaş, “Bugün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün haftasına girmiş bulunuyoruz. Her yıl ulusal düzeyde düzenli olarak yapılan Engelsiz Yaşam Fuarı’na katıldık. Belediye Başkanımız Ahmet Haşim Baltacı’nın önderliğinde sosyal belediyeciliği ilke edinen örnek bir ilçe olarak öne çıkıyoruz. Yaşlı ve Engelli Merkezi olarak ifade ettiğimiz merkezde vatandaşlara; evde sağlık hizmetleri, gündüz bakım hizmetleri, mesleki eğitim hizmetleri, yasal haklar danışmanlığı hizmeti alanında destek sağlıyoruz” dedi. 
 

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?