Arnavutköy Belediyesi
AYEM Engelliler İçin Umut Olmaya Devam Ediyor

AYEM Engelliler İçin Umut Olmaya Devam Ediyor

26 Ekim 2022 Çarşamba

Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi (AYEM), engelli vatandaşların istihdama kazandırılması için işverenler ile vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. 

Arnavutköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan AYEM, engelli vatandaşların sosyal yaşamlarını rahat bir şekilde sürdürebilmesi ve istihdama kazandırılması adına çalışmalarını sürdürüyor. AYEM, ilçede ikamet eden yaşlı ve engelli vatandaşlara; medikal malzeme yardımı, gündüz bakım hizmeti, ulaşım hizmeti, psikolojik danışmanlık, evde bakım ve sağlık hizmeti gibi hizmetler sağlıyor. Bu hizmetlerle birlikte AYEM’den hizmet alan vatandaşlara mesleki eğitim kursları veriyor. 

AYEM, kurslara katılan ve başarılı olan vatandaşlara sertifika vererek istihdama kazandırıyor. Bu kapsamda AYEM’den hizmet alan 25 engelli vatandaş, İstanbul Havalimanı’nda faaliyet gösteren bir firma ile iş görüşmesi sağladı. Ön görüşmeye katılan vatandaşlar, yapılacak olan son görüşme ile yeni işlerinde çalışmaya başlayacak. 

“Kurs eğitimlerinde AYEM yardım etti” 

AYEM’in kendilerine her anlanda destek olduğunu belirten Sevgi Seslikaya, “İş görüşmem olumlu geçti, yani öyle hissediyorum. Uzun zamandır iş arıyorum. Çalışmak için kurs eğitimleri alıyorum. Yine kurs eğitimlerinde AYEM yardım etti. Birçok engel durumunda yardımcı oldular” dedi. 

AYEM’e iş görüşmesine gelen Yasin Demir, “Bugün burada daha iyi bir iş için, Arnavutköy Belediyesi’nin engellilere sağladığı fırsatlar için, birlik beraberlik için bulunuyoruz. Engellilerin kendini yormadan çalışabileceği bir firmada çalışacağım için buradayım. Belediyemize engellilere sahip çıktığı için teşekkür ederim. Böyle bir yerde bulunmak çok önemliydi” şeklinde konuştu. 
 

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?