Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy Belediyesi Yaşlılara Destek Olmaya Devam Ediyor

Arnavutköy Belediyesi Yaşlılara Destek Olmaya Devam Ediyor

04 Kasım 2022 Cuma

Arnavutköy Belediyesi, ilçe genelinde bulunan 65 yaş üstü vatandaşların topluma kazandırılması adına yaptığı çalışmalara devam ediyor. 

Arnavutköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Arnavutköy Yaşlı ve Engelli Merkezi (AYEM), ilçe genelinde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşları tespit ederek, hayatlarını huzur, sağlık ve güven içinde sürdürmelerini sağlamak amacıyla; gündüz bakım hizmeti, medikal malzeme desteği, evde sağlık hizmeti, ulaşım desteği, psikolojik destek gibi hizmetler vererek onların topluma kazandırılması sağlanmaktadır. 

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden Arnavutköy Belediyesi, tespit edilen yaşlı vatandaşları evlerinden alarak AYEM’e getirmekte ve burada çeşitli etkinliklerde bulunmalarına katkı sağlanmaktadır. Merkeze getirilen vatandaşların sanat, müzik, örgü ve çeşitli etkinlikler ile zamanlarını keyifli bir şekilde geçirmeleri adına çalışmalar yapılıyor.  Bunların yanında AYEM’den hizmet alan vatandaşlar için belirli periyotlarla kahvaltı, yemek ve gezi programları da düzenleniyor. 

“Hocalarımıza koruyucu meleklerimiz diyoruz”

AYEM’den destek alan Sedat Marangoz, “AYEM’den bana telefon geldi, böyle bir projemiz var diye. Geldim çok memnun kaldım. Hocalarımızın nezaretinde ahşap boyama, resim süsleme sanatı öğreniyoruz. Bu şekilde vakit geçirdiğim için de memnunum. Buradaki arkadaşlarla iletişimimiz çok güzel. Bazen dertleşiyoruz, bazen gülüşüyoruz, güzel de vakit geçiyor. Burada çalışanlara, emeği geçen herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bize karşı çok iyi davranıyorlar, çok özverililer. Hocalarımıza koruyucu meleklerimiz diyoruz. Onların gözetiminde burada bir şeyler yapıp vakit geçirmeye çalışıyoruz” diye konuştu. 

AYEM’e gelmeyi dört gözle beklediğini belirten Bediye Ertürk, “Hocalarımız bizimle çok iyi ilgileniyorlar. Burada tansiyonlarımızı ölçüyorlar, şekerlerimizi ölçüyorlar, hastaneye götürüyorlar, gezmeye götürüyorlar bizimle burada çok güzel ilgileniyorlar. Haftada bir gün geliyoruz, dört gözle bekliyoruz buraya geleceğiz, arkadaşlarla görüşeceğiz diye” şeklinde konuştu. 
 

Sosyal HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?