Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy'de 19 Mayıs Programı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

Arnavutköy'de 19 Mayıs Programı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

19 Mayıs 2023 Cuma

Arnavutköy’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları bir takım etkinlikler ile gerçekleştirildi. 

Arnavutköy Kaymakamlığı ve Arnavutköy Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikler, gençlerin ve halkın yoğun katılımıyla Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Programa Arnavutköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Semih Gümüşbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasip Turhan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Zemher, siyasi temsilciler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Program, İstiklal Marşı'nın coşkulu bir şekilde okunması ve saygı duruşuyla başladı. Ardından Kemal Zemher, 19 Mayıs'ın anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında gençlerin milli mücadeleye verdiği destek ve Atatürk'ün gençlere olan güvenini vurguladı.

Kutlamalar kapsamında çeşitli şiir okumaları ve gösteriler yapıldı. Arnavutköy Belediyesi karete takımı ve güreş takımı da özgün performanslarıyla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Arnavutköy'de düzenlenen 19 Mayıs konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrenciler de ödüllerini aldı. Bölgesel ve uluslararası spor müsabakalarında dereceye giren sporcular da ödüllerini kutlamalarda aldı. 

Öte Yandan Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Koşusu ise büyük bir heyecanla gerçekleşti. Gençler, yarışmanın coşkusuyla birlikte sporun ve dayanışmanın önemini bir kez daha vurguladı.
 

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?