Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköylü Kadınlar; Öğreniyor, Üretiyor, Satıyor

Arnavutköylü Kadınlar; Öğreniyor, Üretiyor, Satıyor

03 Ocak 2024 Çarşamba

Arnavutköy Belediyesi kadın kültür ve sanat merkezleri ile kadınların ekonomik gelişimine destek oluyor.

Arnavutköy Belediyesi, kadın kültür ve sanat merkezleri aracılığıyla kadınlara kendilerini geliştirebilecekleri kurs imkânları sunarken, aynı zamanda aile bütçelerine de destek olmaları için teşvik ediyor.

Kursiyerler, Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezleri'nde aldıkları eğitimlerin ardından ürettikleri el emeği ürünleri, Hadımköy Kapalı Cumartesi Pazarı'nda "El Emeği Göz Nuru Standı"nda sergileme ve satışa sunma fırsatı buluyorlar. Bu stantta kadınlar, takı, tekstil ürünleri, çeyiz ve hediyelik eşyalar gibi çeşitli kategorilerde ürünleri müşterilerle buluşturuyor.

Mücella Yılmaz, Arnavutköy'e taşındıktan sonra Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi'nde aldığı eğitimlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Hocalarımız çok güzel eğitimler veriyor, bizleri seminerlere götürüyorlar. Belediyemiz, Hadımköy Kapalı Cumartesi pazarında Kadın Kültür ve Sanat Merkezi olarak yer tahsis etti bize. Kurslarda diktiklerimizi, ürettiklerimizi burada satma imkânı sundu. Bizden bir ücret talep etmediler bilakis çok yardımcı oldular.” dedi.

Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde kurslara katıldığını belirten Oya Pile, “Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde el emeği örgüler yapıyoruz. Oyuncaklar, toka, taç, battaniye yapıyoruz. Belediyemiz de bize burada böyle bir imkân sağladı, biz de bunları satışa sunuyoruz. Bize verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımız Ahmet Haşim Baltacı’ya çok teşekkür ediyorum" dedi.

Arnavutköylü kadınlar tarafından üretilen ürünler ayrıca Çarşım Arnavutköy internet sitesine satışa sunuluyor. Ürünlere carsimarnavutkoy.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?