Arnavutköy Belediyesi
Çocuk Atölyesi’nde Turnuva Vakti

Çocuk Atölyesi’nde Turnuva Vakti

31 Ocak 2023 Salı

Arnavutköy Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Arnavutköy Çocuk Atölyesi’nde Zeka Oyunları Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvada kıyasıya mücadele eden çocuklar, eğlenceli şekilde vakit geçirdi. 

Arnavutköy Çocuk Atölyesi geleceğin sosyal, kültürel ve sanatsal bilince sahip bireylerini yetiştirmeye devam ediyor. Çocuk Atölyesi içerisinde bulunan ahşap, geri dönüşüm, origami, akıl ve zeka oyunları, resim, drama, ritim, mutfak ve bahçe atölyelerinde çocukların her alanda gelişmesine destek sağlanıyor. Çocuklar, bu kapsamda gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası ile yeteneklerini sergiledi. Skippity, pentago, reversi, mangala ve kulami gibi zeka oyunlarında kıyasıya mücadele eden öğrenciler, Arnavutköy Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

“Burayı bütün çocuklara tavsiye ederim”

Turnuvaya katılan Beyza Nur Şimşek, “Kazandığım için çok mutluyum, arkadaşımı da tebrik ediyorum. Çok eğlenceli bir oyundu. Çocuk Atölyesine daha önceden de gelmiştim, burası çok güzel ve eğlenceli. Burayı bütün çocuklara tavsiye ederim, çok eğleniyorum burada. Belediye başkanımıza da bize bu alanı oluşturduğu için teşekkür ederiz” diye konuştu.   

Kulami oyununda dereceye giren Rümeysa Topçu, “Çocuk Atölyesi’ne ilk defa geliyorum, burada oyunlar öğrendim. Kulami oyununda birinci oldum ve turnuvada dereceye girdim. Burada olmaktan çok keyif aldım” dedi. 
 

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?