Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy’de Karadeniz Rüzgârı Esti

Arnavutköy’de Karadeniz Rüzgârı Esti

12 Aralık 2022 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Hamsi Festivali ile vatandaşlar doyasıya eğlendi. 

Arnavutköy Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Hamsi Festivali vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Hadımköy İstasyon Meydanı’nda gerçekleşen festivale Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Ak Parti Arnavutköy İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
Bu yıl 8’incisi düzenlenen hamsi festivalinde Karadeniz rüzgârı esti. Halk oyunları gösterisinin ardından kemençe ve tulum gösterisi ile vatandaşlar horona doydu. Karadeniz şarkılarını seslendiren Koliva Grubu sahne alarak vatandaşlara muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. 4 ayrı istasyonda, 15 bin kişiye toplam 2 buçuk ton hamsi ikram edildi. Soğuk havaya aldırış etmeden eğlenen vatandaşlar, ikram edilen hamsiden alabilmek için metrelerce kuyruk oluşturdu. 

“Asıl amacımız birlik içerisinde olmak”

Amaçlarının birlik ve beraberlik olduğunu belirten Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, “Yağmurlu güzel bir gün, vatandaşlarımızın da yoğun bir ilgisi var. Artık geleneksel hale gelen, yöresel lezzetler etkinliklerimizin bir benzerini, hamsi festivalimizi kışın ilk günlerinde Hadımköy etkinlik alanımızda gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da yaklaşık 2 bin 500 kilogram hamsiyle 15 bin civarında hemşerimize hizmet etmiş olacağız. Buradaki asıl amacımız yan yana gelmek ve birlik içerisinde olmak. Bugün de bunu gerçekleştirdiğimizi görmek ayrı bir keyif verdi” şeklinde konuştu. 
 

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?