Arnavutköy Belediyesi
Tarihçi Yazar Ahmet Şimşirgil Arnavutköy’de

Tarihçi Yazar Ahmet Şimşirgil Arnavutköy’de

01 Aralık 2022 Perşembe

Osmanlı tarihi üzerine akademik çalışmaları ile bilinen Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen imza gününde okurları ile bir araya geldi. 

Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında çeşitli seminer, söyleşi ve imza günleriyle alanında önemli isimleri ağırlayan Arnavutköy Belediyesi’nin son konuğu, Osmanlı tarihi alanındaki çalışmaları ile bilinen Tarihçi Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil oldu. Vatandaşlar ve öğrenciler, yapılan söyleşi ve imza gününde Yazar Ahmet Şimşirgil’e yoğun ilgi gösterdi. 

Arnavutköy Şehir Kütüphanesi’nde düzenlenen söyleşide yazar, Osmanlı şehir tarihi, siyasi hayatı, askeri ve toplumsal yapısı hakkında vatandaşları bilgilendirirken, Osmanlı tarihi hakkında bilinen yanlışları aktardı. Akıcı sunumuyla katılımcılara önemli bilgiler veren Ahmet Şimşirgil, tarihimizin dizilerden ya da filmlerden öğrenilmemesi, okuyarak,  araştırarak ve doğru bilgilere erişerek anlaşılması gerektiğini vurguladı. 

Arnavutköy’de gerçekleşen söyleşi ve imza gününe katılan Ahmet Şimşirgil, ilgiden dolayı çok memnun olduğunu dile getirerek tarihseverler için böyle bir organizasyonu düzenleyen Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ve Kültür İşleri Müdürü Mutlu Bahtiyar’a teşekkür ettiğini belirtti. Yazar, yaklaşık bir saat süren söyleşiden sonra Arnavutköy Belediyesi tarafından ücretsiz olarak vatandaşlara hediye edilen kitaplarını sevenleri için imzaladı. 
 

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?