Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy Belediyesi Öğretmenlere Unutulmaz Anlar Yaşattı

Arnavutköy Belediyesi Öğretmenlere Unutulmaz Anlar Yaşattı

24 Kasım 2022 Perşembe

Arnavutköy Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla sevilen sanatçı Turgay Başyayla konseri ile ilçede görev yapan öğretmenleri bir araya getirdi.  

Arnavutköy Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel program düzenlendi. Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Arnavutköy Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Arnavutköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasip Turhan, meclis üyeleri ve çok sayıda öğretmen katıldı. 

Öğretmenler Günü’ne özel olarak düzenlenen etkinlik, öğretmenlere yapılan ikram ile başladı. Protokol konuşmalarının ardından; Kaymakam Mahmut Hersanlıoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı ve Milli Eğitim Müdürü Hasip Turhan ilçede görev yapan öğretmenlere hediye ve çiçek takdim etti. Program Turgay Başyayla’nın vermiş olduğu konser ile devam etti. Etkinliğe katılan öğretmenler hep birlikte söyledikleri şarkılar ile unutulmaz anlar yaşadılar. 

“Öğretmenlerimiz hayatımıza yön veren kişilerdir”

Askerliğini öğretmen olarak yerine getirdiğini belirten Ahmet Haşim Baltacı, “Ben de askerliğimi, bir meslek lisesinde, mesleki ders vererek ifa ettim. Orada şunu gördüm; gerçekten öğretmenlik duygusu son derece mukaddes bir meslek. Nasıl evde çocuğumuza iyiyi, doğruyu, gerçeği anlatma gayretimiz varsa öğretmenlik mesleği de tamamıyla bu mahiyette ki bir meslektir. Öğretmenlerimiz ufacık dokunuşlarla hayatımızı değiştiren, hayatımızı şekillendiren, hayatımıza yön veren kişilerdir. Hayatımızın her noktasında; ilkokuldan tutun üniversite hayatımızın bitimine ve sonraki dönemde hep saygı duyduğumuz, saygıyla andığımız ve saygıdeğer gördüğümüz insanlardır, öğretmenlerimiz” şeklinde konuştu. 

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, “Toplumda yaşayan her bireyin bir sorumluluğu var; gelecek nesillerimizin daha sağlıklı daha güçlü bir ülkede yaşamasını temin etmek. Bu bir vatandaşlık borcu olduğu kadar aynı zamanda manevi bir borçtur. Bu sorumluluk duygusuyla en fazla hareket eden mesleki kesim elbette ki öğretmenlerimiz. Bu nedenle tarih boyunca, yaşam boyunca öğretmenler hep minnet duyulan, hürmet duyulan güzel insanlar olmuşlardır. Sizler de bu anlamda bizim hürmetli, kıymetli ve değerli kardeşlerimizsiniz. İyi ki varsınız” dedi. 
 

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?