Arnavutköy Belediyesi
15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

16 Temmuz 2020 Perşembe

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı.  Düzenlenen programda Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turuna katılan bisikletçilere, plaket takdim edildi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Arnavutköy 15 Temmuz Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlar için saygı duruşuyla başlayıp İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Gerçekleştirilen etkinliğe; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Nazim Kalafat, İlçe Jandarma Komutanı Ergun Çoban, İlçe Emniyet Müdürü Özcan Aybek, İlçe Müftüsü Abdulkadir Boşal Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Arnavutköylü Şehit Aileleri ve Gazileri katıldı.

“O gün yaşadığımız gerçekleri, bu meydanda bir kez daha yaşıyoruz”

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: "Bugün malum 15 Temmuz hain kalkışmasının yıl dönümü. O geceyi hatırladığımızda ülkemizin nasıl büyük bir badireyi atlattığını, nasıl önemli bir olayı bertaraf ettiğini şimdi daha iyi anlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine milletimizin ortaya koymuş olduğu dirayetli çıkış neticesinde, ülkemizin geleceği açısından önemli bir dönemi gerçekleştirdik” dedi. Başkan Baltacı: “Bugün bu meydanda15 Temmuz'un sene-i devriyesinde o an yaşadığımız gerçekleri tekrar anmak adına bir etkinlik düzenliyoruz. Bunlardan en önemlisi İstanbul'dan Niğde'ye 9 il kapsayan önemli bir bisiklet etkinliğimiz oldu. Bu etkinlikte bin 100 km yol kat eden bisikletçilerimiz, Türkiye'nin önemli yerlerinden alınan toprakları Nevşehir’deki şehidimiz, Ömer Halisdemir'in kabrine bıraktılar" şeklinde konuştu.

Gazilere teşekkür plaketi takdim edildi

Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turuna katılan bisikletçiler, Arnavutköy’deki törene katılarak, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın elinden plaketlerini aldılar. 15 Temmuz Destanı’nın anlatıldığı programda son olarak ise 15 Temmuz’da Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı önünde, İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde kalkışmayı önlemek adına canını feda eden Gazilere de teşekkür plaketi takdim edildi.

15 Temmuz Nöbeti Sabaha Kadar Devam Etti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Arnavutköy 15 Temmuz Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerin son bulması ile sabah saatlerine kadar nöbet tutuldu. Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu, MHP İlçe Başkanı Gökhan Uluç, İlçe Müftüsü Abdulkadir Boşal ve vatandaşlar sabahın ilk ışıklarına kadar nöbet tutarak, milli birlik gününü sonlandırdılar.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?