Arnavutköy Belediyesi
Hz. Fatımatüz Zehra’yı (r.a.) Anma Töreni Düzenlendi

Hz. Fatımatüz Zehra’yı (r.a.) Anma Töreni Düzenlendi

05 Ocak 2022 Çarşamba

Arnavutköy’de Hz. Fatıma'yı (r.a.) anma programı gerçekleştirildi. Anma etkinliğine Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı katıldı.

Hz. Fatıma’nın (r.a.) şehadetinin yıl dönümü dolaysıyla Hz. Fatmatüz Zehra Camii Derneği tarafından anma programı düzenlendi.
Hz. Fatıma'yı tanımak ve anlamak için düzenlenen anma etkinliğine Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Caferi toplumunun önde gelen liderleri katıldı. 

“İnsanlara İnanışlarını, Kültürlerini ve Örflerini Unutturmamak En Önemli Görev”

Nuri Pakdil Kültür Merkezi’nde yapılan etkinlikte konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Gerek caminin gerekse derneğinizin yaptığı çalışmaları yakından takip ettim. Gerçekten hepsi takdire şayan işler. Çok önemli bir topluluğun hizmetinde olmak; insanlara inanışlarını, kültürlerini ve örflerini unutturmamak her şeyden önemlisi neden bu dünyada var olduklarını unutturmamak, görevlerin en değerlisi en kıymetlisi olsa gerek” diye konuştu.

“İnancımızın Önde Gelen İnsanlarını Rol Model Almalıyız”

Başkan Baltacı konuşmasına şöyle devam etti: “Camii imamımızın ifade ettiği önemli bir husus var. İnancımızın ehemmiyet verdiği ve önemli diye addettiği kimselerin ne kadar anlatılması önemliyse, onların hayatını da rol model olarak yaşamamız da önemlidir.  Hayatımızı onlarla şekillendirmemiz gerek. Adete hanımefendiler Hz. Fatıma olmaya özenerek, erkeklerimiz de Hz. Ali’ye benzeyerek onların istikametinde yürümeliler ve onlar gibi olmak en önemli hedefimiz olmalıdır” dedi.

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?