Arnavutköy Belediyesi
Festivalde Arnavutköy Belediyesi’ne Yoğun İlgi

Festivalde Arnavutköy Belediyesi’ne Yoğun İlgi

10 Ekim 2022 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi, 5-9 Ekim tarihleri arasında Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilen Tam Bana Göre Festivali’nde yer aldı. 

Türkiye’nin en büyük gençlik festivali olan Tam Bana Göre Festivali’nde; konserler, sanat, bilim ve siyaset dünyasından söyleşiler, yöresel lezzetlerin tanıtımı, kitap, fuarları ve sahaflar, çeşitli simülasyonlar, atölye çalışmaları, açık hava etkinlikleri, sertifikalı eğitimler, çocuk etkinlikleri, e-spor etkinlikleri gibi birbirinden farklı etkinlikler düzenlendi. 

Tam Bana Göre Festivali’nde yer alan Arnavutköy Belediyesi; gençlik projeleri, kültürel projeler, sanatsal faaliyetler ve birbirinden eğlenceli etkinlikler ile festival boyunca Arnavutköy’ü tüm Türkiye’ye tanıttı. Arnavutköy Belediyesi’nin kurmuş olduğu stant vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Stantta çeşitli etkinliklere katılan vatandaşlar; Arnavutköy Belediyesi tarafından projelendirilmiş oyunları oynama şansı yakaladı. 

Arnavutköy Belediyesi, geçen yıl birincisi düzenlenen; Tam Bana Göre Festivali’nde Gençlik ve Yerel Yönetimler temalı yarışmada “Sporcu Geliştirme Merkezi” projesi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül almıştı. 

“Festival gayet güzel geçiyor. Gençler ve aileleri çok memnun”

Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Spor Koordinatörü Gökay Baykal, “Dört gündür Ankara’da Tam Bana Göre Festivali’ndeyiz. Biz de Arnavutköy Belediye Başkanımız Ahmet Haşim Baltacı’nın önderliğinde standımızı kurduk. Kültür müdürlüğümüzün Çocuk Atölyesi ve Sanat Akademisi çatısı altında yaptığımız çeşitli faaliyetleri Ankaralı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Çocuk Atölyesi’nde; mutfak, bahçe, ahşap oyma gibi atölyelerimiz var. Sanat Akademisi’nde ise ebru sanatı, el sanatları, güzel sanatlar ve yaklaşık 25 enstrüman için eğitimlerimiz var. Arnavutköy Belediyesi’nin adını taşıyan Arbey adında bir maskotumuz var. Maskotumuz spor müdürlüğümüzün, Spor Parkları Projesi’nde bir spor danışanı olarak projelendirdik. Bilişim akademimizin bir oyun geliştirme yarışması oldu. Bu yarışmada arkadaşlarımız 2 farklı oyun geliştirdiler. Bu oyunları da Ankaralı vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Arbey karakterini daha sonra ki projelerimizde kullanmayı düşünüyoruz. Tüm bunlar haricinde, Belediye Başkanımız Ahmet Haşim Baltacı’nın Onursal Başkanı olduğu Arnavutköy Belediye Spor var. Başta futbol olmak üzere takım ve bireysel toplamda 17 branşımız var. Arnavutköy Belediye Spor 2022 yılında 2. lige yükseldi ve kupamızı da buraya getirerek Ankaralı vatandaşlarımızın görmesini sağladık. Festival gayet güzel geçiyor. Gençler ve aileleri çok memnun” diye konuştu. 
 

Kültür Sanat HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?