Arnavutköy Belediyesi
15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Arnavutköy’de Anıldı

17 Temmuz 2019 Çarşamba

Arnavutköy Belediyesi tarafından düzenlenen programda, 15 Temmuz şehitleri ve gazileri çeşitli etkinliklerle anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Arnavutköy 15 Temmuz Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlar için saygı duruşuyla başlayıp İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Gerçekleştirilen etkinliğe; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu, MHP İlçe Başkanı Gökhan Uluç, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Arnavutköylü Şehit Aileleri ve gazileri katıldı. Birçok vatandaşında yer aldığı programda; darbe girişiminin seyrini değiştiren önemli isimlerden biri olan Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen 3. Ulusal Bisiklet Turuna katılan bisikletlilere plaket verildi.

“15 Temmuz gecesi meydanlarda tek yürek olduk”

Programda konuşan Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş: “15 Temmuz gecesi meydanlarda tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç haine çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu hain darbe girişimi karşısında milletimiz tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.” ifadelerini kullandı.

“Allah o, bayrağın gölgesinde olmaktan bizi ayırmasın”

Ömer Halisdemir’in babası tarafından gönderilen bayrağı teslim alan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Bu anlamlı turu başaran çok değerli sporculara teşekkür ediyorum. Bizi Türk bayrağımızla onurlandıran, tekraren milli kimliğimize, milli benliğimize önemli bir hatırlatma ve bir teşekkür nişanesi olarak gönderilen Türk bayrağını Arnavutköylü hemşerilerim adına kabul ediyorum. Allah o, bayrağın gölgesinde olmaktan bizi hiçbir zaman ayırmasın.” diye konuştu.  

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?