Arnavutköy Belediyesi
Başkan Baltacı, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Başkan Baltacı, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

16 Şubat 2022 Çarşamba

Mutat olarak düzenlenen kurum amirleri ve muhtarlar toplantısı Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlendi.

Başkanımız A.Haşim Baltacı 38 mahalle muhtarımıza, işbirliği içinde yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı tablet hediye etti.

Mahalle muhtarlarıyla yapılan kahvaltılı toplantı, Nuri Pakdil Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya Arnavutköy Kaymakam Vekili Dr. M.H. Nail Anlar, Arnavutköy Belediye Başkanı A.Haşim Baltacı, ilçe emniyet müdürü, ilçe jandarma komutanı, ilçe müftüsü, daire amirleri, kurum müdürleri ve muhtaralar katıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda yapımına devam edilen projeler ile ilgili bilgiler verildi. Toplantıda, mahalle muhtarlarının istek ve sorunları Başkan Baltacı tarafından dinlendi ve çözüm yolları konuşuldu.

Arnavutköy Kaymakam Vekili Dr. M.H. Nail Anlar açılış konuşmasında edebi aleme intikal eden mahalle muhtarlarına rahmet diledi. Kaymakam Vekili Anlar, geçen toplantımızda okul yapımı için arsa alanı görüştük. Elektrik arızalarını görüşmüşüz. Yollarımızın tadilatı ve onarımı için görüşmüşüz. Güvenlik konularında görüşmelerimiz oldu. Okul yakınlarındaki metruk yapıların yıkımı ile alakalı görüşmemiz oldu. Sokak hayvanları için yapılacak barınaklar hakkında görüşmelerimiz oldu. Bu konular bir önceki toplantımızda öne çıkan başlıklardı. Bugünkü toplantımızın da hayırlara vesile olmasını diliyorum dedi.

“Kış Çalışmalarındaki Katkılarınızdan Dolayı Teşekkür Ediyorum”

Muhtarlardan gelen dilek ve istekler hakkında konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı: “Tüm sorunlarınızı not aldım. İlgili başkan yardımcılarımıza ve müdürlerimize ileteceğim. Akabinde sorunlarla ilgili çalışmalarımızı başlatacağız. Ayrıca kış çalışmalarında yaptığınız katkılardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizlerle beraber iş birliği yaptınız ve işimizi çok daha kolaylaştırdınız” diye konuştu.

“Biz Sorumluluk Alnımızdaki Tedbirleri Aldık”

Kış çalışmaları hakkında genel değerlendirme yapan Başkan Baltacı: “Tedbir açısından önceliğimizde olan yerlerin tedbirlerini aldık. Diğer kurum ve kuruluşlarda buradalar. Zaten problem yaşanan yerlerde ana arterlerdi. Vatandaşın mahsur kaldığı yerler; Hadımköy - Arnavutköy arasındaki yol. Çevre yolumuz. Boğazköy’den girip Fatih caddesine çıkan yolumuz. Havalimanına ulaşan yol. Arnavutköyümüzün içerisinden geçen ana yolumuz. Bunlar esas problemin, yoğun yaşandığı caddelerimizdi. Maalesef burada arzu ettiğimiz iş birliğini bölgedeki yol bakım müdür yardımcılığı ile sağlayamadık. İBB’ye ait yollarda, ana arterlerde büyük problemler yaşadık. İnşallah bundan ders alınır ve bundan sonraki süreçte sıkıntı yaşanmaz. Bizler o gün sayın valimizin başkanlığında emniyet müdürümüz, jandarma komutanımız ve diğer arkadaşlarla, ekiplerimizi birlikte sevk ve idare ettik. Zaman zaman buradaki bakım müdürlüğü sorumlusuna ulaşmakta zorluk çektik” şeklinde konuştu.

Dere Temizliği Yeterli Yapılmadığı İçin Taştı

Haraççı Muayene İstasyonu yolundaki soruna da değinen Başkan Baltacı: “En son yaşadığımız hadise ise kardan sonraki yağmur hadisesi. Türk köşe deresi muayene istasyonu civarındaki taşma sebebi, aylardır süren İSKİ çalışmalarının oradaki dere temizliğini yeterli yapmamasından kaynaklanıyor. Aynı şekilde Haçımaşlı muhtarımızı ifade ettiği iki noktadaki sorun, irsale hattındaki çalışmadaki derbederlikten kaynaklanıyor. Muayene istasyonun bulunduğu yerde bizim normal asfalt yolumuz var.

Buraya sadece Arnavutköylüler gitmiyor. Arnavutköy’ün dışından yüzlerce binlerce insan geliyor. Buradaki asfalt yolun altından İSKİ isale hattı geçeceği için ister istemez bir kazı çalışması yapıldı. Baypas diye adlandırmadığımız bir servis yolu var. İsale çalışması yapılırken derhal bir asfaltlama çalışması yapılması gerekiyordu. Böyle olmayınca bu çileyi sıkıntıyı kazı çalışması süresince; bu tüm kurumlara söylüyorum Telekom, İSKİ, İGDAŞ, BEDAŞ ve diğer kurumların bizimle iş birliği içiresinde vatandaşı mağdur etmeyecek şekilde tedbirleri almak yükümlüğüdür. Vatandaşımızı mağdur etmemek hepimizin boynunun borcudur” diye ifade etti.

Program sonunda Arnavutköy Belediye Başkanı A. Haşim Baltacı, 38 mahalle muhtarına tablet hediye etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?