Arnavutköy Belediyesi
Afet Hazırlıkları Ele Alındı

Afet Hazırlıkları Ele Alındı

05 Ocak 2024 Cuma

Arnavutköy Afet Eğitim Merkezi'nde yapılan toplantıda ilçe afet arama kurtarma çalışmaları değerlendirildi.

Arnavutköy Afet Eğitim Merkezi'nde (AFEM), İlçe Afet Arama Kurtarma Çalışma Grubu Planı ve afet eğitim çalışmaları, düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıda, Arnavutköy'deki arama ve kurtarma faaliyetleri, kapasite artırma çalışmaları ve Kahramanmaraş depremleri değerlendirilerek afet eğitim çalışmalarına odaklanıldı.

Arnavutköy İlçe Arama Kurtarma Çalışmaları Grubu'nun ana sorumlusu olan Arnavutköy Belediyesi Afet ve Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından düzenlenen toplantıya, Arnavutköy Arama Kurtarma (ARKUR), AFAD Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Arnavutköy İtfaiye Grup Amirliği, Yıldızlar Arama Kurtarma, ANDA Arama Kurtarma gibi destek ve paydaş kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları katılım sağladı.

Toplantıda ayrıca, Türkiye Afet Müdahale Planı, İlçe Afet Müdahale Planı ve Arama Kurtarma Çalışmaları Grubu Planı konularında sunumlar gerçekleştirildi. Bu çerçevede, Arnavutköy'de afetlere müdahale ve arama-kurtarma faaliyetlerini daha etkin ve koordineli bir şekilde yönetme amacıyla planlamalar yapıldı. 
 

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?