Arnavutköy Belediyesi
Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Açıldı

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Açıldı

01 Haziran 2020 Pazartesi

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla vatandaşların hizmetine açıldı.

1891 yılında II. Abdülhamid döneminde açılan hastane, Balkan Savaşları döneminde etkin olarak kullanılırken, ordunun ihtiyacı olan sağlık personelleri de Hadımköy Askeri Hastanesi’nde yetiştirildi. 2010 yılına kadar askeriye tarafından kullanılan hastane, askeriyenin bölgeden ayrılması sonucunda boş kaldı.

Bölge halkının hastane talepleri doğrultusunda tekrar gündeme gelen askeri hastane, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 45 gün içerisinde restorasyon çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı.

“Hem ecdadın hatırasını yaşatacak hem de bölge halkına şifa dağıtacak”

Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışı yapılan hastanenin hayırlı olmasını diledi. Hastanenin banisi Abdülhamid-i Sani Hazretlerini rahmet ve minnetle yâd ettiğini belirtti.

Hastane binasının yaklaşık bir asır boyunca asker hastanesi olarak hizmet verdiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, binanın restore edilerek yeniden şehrin hizmetine sunulduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi hem ecdadın hatırasını yaşatacak hem de bölge halkına şifa dağıtarak asırlar boyunca ayakta kalmayı sürdürecek dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eserin restorasyonunda ve hizmete hazır hâle getirilmesinde emeği geçenleri tebrik etti.

Erdoğan, kurdeleyi keserken, "Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanemizin sadece Hadımköy'e değil, İstanbulumuza, tüm insanlığa hayırlı olmasını Allah'tan diliyorum. Ya Allah, Bismillah." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile birlikte açılış kurdelesini kesti ve hastanede incelemelerde bulundu.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?