Arnavutköy Belediyesi
Vatandaşlar Hobi Bahçesiyle Organik Tarım Yapıyor

Vatandaşlar Hobi Bahçesiyle Organik Tarım Yapıyor

06 Mayıs 2024 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi, doğayla buluşmayı sağlayan Bostan Gülistan Hobi Bahçesi'nde ilk fideler toprağa ekildi.

Arnavutköy Belediyesi, şehir yaşamının gürültüsünden uzaklaşmak ve doğayla iç içe olmak isteyen vatandaşlar için özel bir hizmet sunuyor. Belediye tarafından kurulan Bostan Gülistan Hobi Bahçesi, vatandaşlara doğal ortamda organik tarım yapma, toprağa temas etme ve doğayla bağ kurma imkânı sunuyor.

İlk Fideler Dikildi

Atalık tohumların kullanıldığı Hobi Bahçesi’nde ilk fideler toprağa dikildi. Belediye Başkanı Mustafa Candaroğlu da Hobi Bahçesi’ni ziyaret ederek, fide ekti. Candaroğlu, Hobi Bahçesi’nde atalık tohum yetiştirildiğini, ekilen fidelerin atalık tohum olduğunu ve vatandaşlara destek verildiğini vurguladı.

Arnavutköy Belediye Başkanı Mustafa Candaroğlu, "Burada kullanılan tohumlar atalık tohumlardır. Buraya gelip ekim yapan vatandaşlarımıza da atalık tohum desteği sağlıyoruz. Buradaki amacımız şehir yaşamından uzaklaşmak isteyen vatandaşlarımıza organik tarım imkânı sağlarken, atalık tohumlarımızın da devamlılığını sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

“Hobi Bahçesi sayısını 3-4 katına çıkaracağız”

Başkan Mustafa Candaroğlu ayrıca, “Burada şu an 200 adet Hobi Bahçesi bulunuyor. Vatandaşlarımızdan da yoğun istek ve talep var. İnşallah önümüzdeki süreçte, daha fazla vatandaşımızın organik tarım yapmasını sağlamak için hobi bahçesi sayımızı artırarak 3-4 katına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

68 dönüm arazi üzerine kurulan Bostan Gülistan Hobi Bahçesi, 200 hobi bahçesine ev sahipliği yapıyor. Her bir bahçe 78 metrekarelik bir alana sahip. Bahçe alanlarının yanı sıra, ziyaretçilerin konforu için otopark, çocuk oyun alanları ve kafeterya gibi olanaklar da sunuluyor.

Çevre HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?