Arnavutköy Belediyesi
Deprem Bölgesinde Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor

Deprem Bölgesinde Temizlik Çalışmaları Devam Ediyor

27 Şubat 2023 Pazartesi

Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli depremlerin ardından Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde görevlerini sürdürüyor. 

Asrın en büyük felaketleri arasında gösterilen Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli depremlerin ardından, bölgede yaralar sarılıyor. 11 ili derinden etkileyen depremlerin ardından Arnavutköy Belediyesi ekipleri de bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Deprem bölgesinde aşevi, gıda dağıtımı, yaşam alanı kurulumu gibi hizmetler ile depremzedelere destek olan Arnavutköy Belediyesi bölgede çalışmalarını temizlik hizmetleri noktasında da sürdürüyor. 

Temizlik araçları ve personelleri ile birlikte çalışmalarına devam eden ekipler, temizlik noktasında aksaklık yaşanmaması için hassasiyetle görev yapıyor. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan temizlik ekipleri, cadde ve sokakları süpürüyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından bölgeye sevk edilen çöp kamyonları ile biriken çöpler kaldırılıyor. 

Geçici barınma alanlarında da temizlik çalışması yürüten belediye ekipleri, çadır kentler ve ortak yaşam alanlarında risk taşıyan salgın hastalıklara karşı da dezenfeksiyon çalışması yapıyor. 
 

Çevre HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?