Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy Belediyesi Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmıyor

Arnavutköy Belediyesi Sokak Hayvanlarını Yalnız Bırakmıyor

12 Ekim 2022 Çarşamba

Arnavutköy Belediyesi, sokak hayvanı popülasyonunun yoğun olduğu bölgelere mama bıraktı.

Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü; Arnavutköy ilçe merkezinden uzak noktalarda; sokak hayvanlarının yoğun olarak bulunduğu bölgelerde yemek bulmakta zorluk çeken hayvanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Arnavutköy Belediyesi tarafından ihtiyaçlarını karşılayamayan sokak hayvanlarının vatandaşlara saldırmasının önüne geçmek için belirli periyotlarda besleme noktalarına mama takviyesi yapılıyor.

Arnavutköy Belediyesi yıl içerisinde sokak hayvanlarına 11 ton mama dağıtımı yapmayı planlıyor. Arnavutköy Belediyesi Veterinerlik Bürosu; iç ve dış parazit ilaçlama, kuduz aşısı, kısırlaştırma ve küpeleme işlemi yapılmaktadır. Toplanan sokak hayvanları bakımı yapıldıktan sonra “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu” gereğince doğal yaşam alanlarına bırakmaktadır.  

Arnavutköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Veterinerlik Bürosu, çalışmalarını hayvanseverler ile koordineli olarak sürdürüyor. Vatandaşlar, veterinerlik ekipleri ile iletişime geçerek acil durumları anında bildirebiliyor. Harekete geçen ekipler, sokak hayvanlarının beslenmesi ve diğer ihtiyaçları için gerekli müdahaleyi yaptıktan sonra doğal yaşam alanlarına geri bırakıyor. Sokak hayvanları için hassas bir şekilde çalışan Arnavutköy Belediyesi; sokak hayvanlarının barınma, beslenme ve tedavileri için önemli katkılar sağlıyor. 

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, “yaz ve kış hiç fark etmeden sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve tedavi ihtiyaçları için çalışmalar yapıyoruz. Veterinerlik Büromuz da sürekli sahada ihtiyaç sahibi sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı ile ilgilenmektedir” dedi. 

Çevre HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?