Arnavutköy Belediyesi
Pedallar Şehit Ömer Halisdemir İçin Çevriliyor

Pedallar Şehit Ömer Halisdemir İçin Çevriliyor

10 Temmuz 2020 Cuma

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir için düzenlenen bisiklet turu, bir kez daha start aldı.  Arnavutköy 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan hareket eden profesyonel bisikletçilere, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’da eşlik etti.

Arnavutköy Belediyesi’nin Türkiye Bisiklet Federasyonu iş birliği ile Ömer Halisdemir için düzenlediği bisiklet turu başladı. Darbe girişiminin yıl dönümünde 15 Temmuz Meydanı’ndan hareket eden 25 profesyonel bisikletçi renkli görüntüler oluşturarak yola çıktı. Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı da bisiklet kullanarak, profesyonel bisikletçilere eşlik etti. Başkan Baltacı,15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü de bisiklet kullanarak geçti. Başkan Baltacı daha sonra bisikletçiler ile anıta geçerek, tüm şehitler için dua etti.

Başkan Baltacı: “sporcularımızı yalnız bırakmadık”

4. Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turuna katılan bisikletçilere destek vermek için 15 Temmuz Şehitler Anıtı'na gelen, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, şehitler anıtımızda dualarımızı ettik, buradan sporcularımızı uğurlayacağız dedi. Başkan Baltacı: “Arnavutköy Şehitliğimizden aldığımız toprağı sporcularımıza teslim ettik. Sporcularımız, yol boyunca uğrayacakları şehirlerden aldıkları toprakları da şehidimizin kabrine ulaştıracak. 25 sporcumuzun sağlıklı bir şekilde menzillerine varmalarını, bizim de minnetlerimizi, selam ve dualarımızı ulaştırmalarını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

“Ne yapsak azdır”

Tura katılan bisikletçi Gazi Bilir de, Ömer Halisdemir'in 15 Temmuz gecesi Türk milleti için kendini feda ettiğini dile getirerek, "Ömer Halisdemir için biz ne yapsak azdır. Amacımız 15 Temmuz kahramanı Ömer Halisdemir'in adını unutturmamak; terimizi, yaşımızı akıtacağız, o bu vatan için kanını, canını her şeyini verdi. Biz de bu vatan için elimizden ne geliyorsa bir sporcu olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırız." ifadelerini kullandı.

"Manevi değeri olan bir tur"

Pandemi sürecinde de bisiklet turu yapıldığı için mutlu olduğunu ve tur için Antalya'dan geldiğini aktaran Yiğit Eryılmaz, “Antalya’dan 4 ncü Ulusal Ömer Halisdemir bisiklet turu için geldim. Milli sporcuyum geçen yıl da katılmıştım bizim için duygusal anlamı çok büyük, manevi değeri olan bir turdu. Bu sene de bize pandemi sürecinde bile bu fırsatı sunan Arnavutköy Belediyesi'ne teşekkür ederiz. Mutluyuz, iyi ki gelmişiz." ifadelerini kulandı.

Spor HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?