Arnavutköy Belediyesi
1100 Km Pedal Çevirerek, Şehidin Kabrine Ulaştılar

1100 Km Pedal Çevirerek, Şehidin Kabrine Ulaştılar

16 Temmuz 2020 Perşembe

Arnavutköy Belediyesi tarafından bu yıl 4’ üncüsü düzenlen Ulusal Ömer Halisdemir bisiklet turuna katılan sporcular, şehidin kabrine ulaştılar.

Arnavutköy Belediyesi, Şehit Ömer Halisdemir’in adını yaşatmak için dört yıldır düzenlediği Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turu anma etkinliğini, bu yıl da gerçekleştirildi. Tur kapsamında 25 profesyonel bisikletçi, Niğde'nin Bor İlçesi’ne kadar pedal çevirdi.

15 Temmuz Şehitler Anıtından Dualarla Yola Çıkıldı

15 Temmuz Anıtından dualar ile yola çıkan sporcular, Yalova’dan toprak alarak, Bursa’ya ulaştı. Bursa’da 1 gece konaklayan sporcular, Bursa'nın ardından Kütahya kara yolu boyunca pedal çevirerek kent merkezine geldi. Kütahya’da konaklayan sporcuları Kütahya Valisi Ali Çelik yolcu Etti. Kütahya Valiliği önünde düzenlenen törene Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Çekiç, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, Gençlik ve Spor il Müdürü Feyzullah Gayret katıldı.

Kütahya’nın Toprağı Şehidin Kabrine Dökülecek

Vali Ali Çelik, Zafer Meydanı’ndan aldığı toprağı şehit Ömer Halisdemir’in kabrine ulaştırılmak üzere Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Mahmut Okur’a teslim etti. Vatan toprağının teslim edilmesinin ardından Vali Çelik, Kütahya etabını tamamlayıp Afyonkarahisar için pedal çeviren sporculara bisikletle Valilik önünden Kütahya-Afyonkarahisar kavşağına kadar eşlik etti.

9 İlden Alına Topraklar Şendin Kabrine Bırakıldı

Kütahya’dan yola çıkan sporcuların, bir sonraki durağı Afyonkarahisar oldu. Geceyi Afyonkahisar’da geçiren sporcular sabah erken saatlerde yola çıkmak için start aldı. Afyonkarahisar’dan sporcuları; Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkaahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek,‪ İl Jandarma Komutanı J.Alb. Hamza Çömez,  Emniyet Müdürü Ali Temiz uğurladı. Sporcular, daha sonra sırası ile Konya ve Aksaray’dan da Şehit Ömer Halisdemir’in kabrine götürmek üzere topraklar alarak, 15 Temmuz sabahı Niğde’nin Bor İlçesi’ne ulaştı. 5 gün boyunca 1100 km yol giderek, Şehit Ömer Halisdemir’in kabrine ulaşan 25 profesyonel bisikletçi, geçtikleri illerden aldıkları toprakları, şehidin kabrine bıraktı.

“Sporcularımız Gururla Pedal Çevirdi” 

Çukurkuyu’da Şehit Ömer Halisdemir için düzenlenen törende konuşan Arnavutköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Mahmut Okur, Sporcuların gururla pedal çevirdiğini belirterek: " Sporcularımız 1100 km yol katetti ve uzun bir parkur oldu. Ömer Halisdemir'in kabrinin bulunduğu Niğde'ye kadar pedal çeviren sporcularımız, geçtikleri illerden aldıkları toprakları şehidimizin kabrine getirdi. Hedefimiz farkındalık yaratmak. Amacımız sporun da Ömer Halisdemir'i ve 15 Temmuz'u unutmadığını göstermek." diye konuştu.

Spor HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?