Arnavutköy Belediyesi
Gençlik Kampı, Doğaya Açılan Kapı

Gençlik Kampı, Doğaya Açılan Kapı

09 Ağustos 2021 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Gençlik Kampı bir yıl pandemi arasından sonra eğlenceli etkinlik ve eğitimlerle dopdolu geçiyor.

Arnavutköy Belediyesi tarafından her yaz düzenlenen gençlik kampları, pandemi sonrası faaliyetlerine başladı. Gençlik kampında doğa ile buluşan gençler, kamp hayatına dair bilgiler öğreniyor. Çadır kurmadan, ateş yakma tekniklerine kadar birçok alan bilgi sahibi olan gençler, yeşili korumanın da bilinci ile kamp alanında ayrılıyor. 

Doğa ile İç İçe

Gençlik Kampı’nda bir araya gelen 8-16 yaş arası gençler, doğa ile iç içe geçen 4 günün ardından uzman eğitimcilerle birlikte sosyal, sportif ve kişisel gelişim eğitimleri alıyor. Gençler duvarlar arası eğitimden çıkıp, doğada özgürce kendilerini keşfederek eğitim alıyor. Bu sayede kendine güvenen, yeteneklerini keşfedebilen, sağlıklı bireyler olarak hayata karşı bakış açılarını oluşturabiliyorlar. Gençler; futbol, kano, deniz bisikleti, survivor parkuru gibi modern sporların yanı sıra atalarımızdan yadigâr olan okçuluk, matrak ve mangalayı da öğreniyor.

Spor HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?