Arnavutköy Belediyesi
Pedallar, Bir kez daha Ömer Halisdemir İçin Dönecek

Pedallar, Bir kez daha Ömer Halisdemir İçin Dönecek

07 Temmuz 2020 Salı

Arnavutköy Belediyesi tarafından bu yıl 4’ üncüsü düzenlenecek olan Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turunun hazırlıkları tamamlandı.

Arnavutköy Belediyesi, Şehit Ömer Halisdemir’in adını yaşatmak için üç yıldır düzenlediği Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turu anma etkinliğini, bu yıl da gerçekleştiriyor. Tur kapsamında  25 Profesyonel bisikletçi, Niğde'nin Bor İlçesi’ne kadar pedal çevirecek. Düzenlenecek bisiklet turu ile sporcular, Arnavutköy 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan yola çıkarak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde bulunan anıta geçecek. Niğde'ye ulaşmak için geçtiği illerde mola verip o ilin ileri gelenleri ve mülki idare amirleriyle görüşecek olan sporcular daha sonra o ilden alınan toprağı da alarak, yollarına devam edecekler.

Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turu Güzergahı

Geçen yıl üçüncüsü gerçekleşen bisiklet turuyla Arnavutköy’den yola çıkan sporcular 9 ili geçerek Ömer Halisdemir'in Niğde Çukurkuyu'daki kabrine ulaşmışlardı. Bu yılda Arnavutköy'den aldığı toprakla yola çıkacak sporcular, 15 Temmuz Şehitler köprüsünde dua edecek. Sporcular ilk gün 195 kilometre yol kat edecek. Kocaeli’den geçerek, Yalavo'dan Bursa’ya varacaklar. Ardından sırasıyla Eskişehir, Kütahya, Afyon, Konya, Niğde ve Aksaray'dan aldıkları topraklarla toplamda 990 km yol kat ederek, şehidimizin ailesine teslim edecekler.

Spor HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?