Arnavutköy Belediyesi
7 Mahallede 7 Park, Hizmete Açıldı

7 Mahallede 7 Park, Hizmete Açıldı

12 Kasım 2021 Cuma

Arnavutköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 7 mahallede 7 park, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı’nın katılımıyla açıldı. 

Arnavutköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan parkların açılışı yapıldı. Haraççı Mahallesi Vardar Parkta gerçekleştirilen açılışa Arnavutköy Kaymakam Vekili Dr. M.H. Nail Anlar, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Candaroğlu, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlarımız Gönüllerince Vakit Geçirecekler

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 7 mahallede 7 parkımızın açılışını gerçekleştirdik. Çocuklarımıza, vatandaşlarımıza ve mahalle sakinlerimize hayırlı olsun. Arnavutköy yeşillik anlamında, doğa güzelliği anlamında son derece güzel bir ilçe. Ancak gençlerimizin daha fazla yararlanabileceği aktif yeşil alanlarımızı da ilçemize kazandırmaya çalışıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız parkların toplam alanı yaklaşık 20 bin m² civarındadır. Bu parklarımızda çocuklarımız, mahalle sakinlerimiz ve büyüklerimiz gönüllerince vakit geçirebilecekler dedi.

Hem Çocuklar Sevindi Hem Büyükler

7 mahallede 7 park inşası tamamlanan parklar, miniklerin kullanımına açıldı. Arnavutköy Belediyesi yaptığı parklar ile hem çocukları sevindirdi hem de büyüklerin vakit geçireceği alanlar oluşturdu. Yaklaşık 20 bin m² alanda inşa edilen parklar, yeşil alan düzenlenmesi, sert zemin çalışması, peyzaj alanları ve spor alanları ile her yaştan Arnavutköylüye hizmet edecek. İnşa edilen tüm parklar çocukların daha sağlıklı ortamlarda oyun oynaması için tasarlandı. Ayrıca yapılan tüm parklarda geleneksel oyunlara da yer verilerek, oyun çizgileri çizildi.
Yapılan yeni parklarla beraber çocuklar oyun oynayarak hem zihinsel hem de fizyolojik gelişimlerini sağlıklı bir şekilde geliştirebilecekler. Oyun parklarında bir araya gelen minikler, hareketli zamanlar geçirirken hem kas gelişimini sağlayacak hem de sosyalleşmeyi ve paylaşımı öğrenecekler.

Yatırım HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?