Arnavutköy Belediyesi
Vizyon Proje Hayata Geçiyor

Vizyon Proje Hayata Geçiyor

08 Mart 2021 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi, ilçenin önemli caddelerini “Prestij Cadde” haline getiriyor. Bu kapsamda projelendirilen Hadımköy Toplu Konut Bölgesi Prestij Cadde ve Meydan Düzenleme çalışması, hayata geçiyor.

Arnavutköy Belediyesi tarafından çalışması tamamlanan Hadımköy Toplu Konut Bölgesi Prestij Cadde ve Meydan Düzenleme çalışması, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Demirhan tarafından yapılan sunum ile vatandaşlara anlatıldı.

Prestij Cadde Çalışmaları Başlıyor

Arnavutköy Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yer alan prestij cadde çalışmalarının ilki Hadımköy Toplu Konut Bölgesi’nde gerçekleştirilecek. Prestij cadde olarak belirlenen alanda 21 bin 300 m² yer asfaltlanarak yenilenecek. 

Arnavutköy’ün İlk Bisiklet Yolu Hadımköy’de Yapılacak

Hadımköy Toplu Konut Bölgesi Prestij Cadde ve Meydan Düzenleme çalışmasıyla beraber Arnavutköy’ün de ilk bisiklet yolu hayata geçmiş olacak. 3 km uzunluğunda ve 1 buçuk metre genişliğinde olacak olan bisiklet yolu, tamamen bisiklet sürücülerine ait olacak. Bisiklet sürücülerinin güvenliği için yol; araç yolundan ve yaya yolundan ayrılacak. 

Yeni Meydan ve 300 Araçlık Otopark

Arnavutköy’ün ikinci büyük mahallesinde yapılacak düzenlemeler ile 2.500 m² yeni meydan alanı yapılacak. Toplu konut bölgesine kazandırılacak meydan içerisinde ise modern kent mobilyaları, dinlenme ve gezinti alanları, kum havuzu, çocuk oyun alanları, büfe, çay evi ve yöresel ürün satış alanları yer alacak. Ayrıca Hadımköy’e kazandırılacak prestij caddesiyle beraber 27 bin 628 m² kaldırım alanı yenilerken, 300 araçlık otopark alanı yapılacak.

Yatırım HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?