Arnavutköy Belediyesi
Şehit Emanetleri Arnavutköy’de Sergilendi

Şehit Emanetleri Arnavutköy’de Sergilendi

20 Ocak 2020 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi’nin şehit yakınlarının anısına düzenlediği “58.Şehit Emanetleri Şehit Bebek Bedirhan Karakaya Sergisi” açıldı.

Arnavutköy Belediyesi’nin şehit yakınlarının anısına düzenlediği 58. Şehit Emanetleri Şehit Bebek Bedirhan Karakaya Sergisi, Arnavutköy Kültür Merkezi’nde açıldı. Programa Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz ve hayatını kaybeden şehit Neşe Alten öğretmenin yeğeni Simge Meriçli katıldı. Anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından; sela dinletisi ve Kuran’ı Kerim tilavetiyle devam etti. Programın ardından Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve şehit yakınları tarafından Hakkari’de, Temmuz 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu annesi Nurcan Karakaya ile birlikte şehit olan 9 aylık Bedirhan Karakaya’nın isminin verildiği serginin açılışı gerçekleştirildi.

Sergide şehit olan 225 ayrı görevde yer alan şehitlerin kıyafetleri ve mektupları sergilendi. Sergi vatandaşlar tarafından da büyük ilgi gördü. Tören sonrasında Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz ve hayatını kaybeden şehit Neşe Alten öğretmenin yeğeni Simge Meriçli’ye plaket takdim etti.

“Bir arada olmamız her türlü tehdidi ortadan kaldırır”

Programda konuşan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: “Büyük yürekli yiğit kardeşlerimizin sayesinde ülkemiz dimdik ayakta inşallah dimdik ayakta kalacak ve daha güçlü bir şekilde gelecek günlere kendisini taşıyacak. Kritik bir coğrafyadayız; gerçekten barınmamızın ayakta kalmamızın çok önemli karar ve kararlılıkla devam ettirilmesi gereken bir davranış sonucu ancak mümkün olabileceği bir coğrafyadayız. Şuan yaşadığımız ortama, üzerimize gelenlere bakınız. İçerideki hain uzantılarına bakınız. Dışarıdaki düşmanlarımız eskiden olduğu gibi kendini gizleyerek değil çok açıkça kendini ifade ettiği son duruma ve son tahlile bakınız. Demek ki çok daha güçlü olacağız ve bu gücün en önemli motivasyon kaynağı olan birlik ruhunu çok daha diri ve canlı tutacağız. Bileceğiz ki her türlü fikir farklılıklarına rağmen bir arada olmamız bu telaşı bu tehdidi savabilir ve ortadan kaldırabilir” ifadelerini kullandı.

“Bizi yıldıramayacaklar”

 Savcı Mehmet Kiraz’ın babası Hakkı Kiraz acılarının hala çok taze olduğunu ifade ederek, “Eğer söz konusu bu devletin bölünmez bütünlüğü ve bekası ise bizim canımız feda olsun. Ben de bir şehit babasıyım aynı zamanda bir gazi çocuğuyum. Babam Kore gazisi, biz pek yabancı değiliz bu toprak için ölmekten ve feda olmaktan. Bizi yıldıramayacaklar. Allah hepinizin evladını bağışlasın, Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın” diye konuştu.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?