Arnavutköy Belediyesi
ARKUR, Arnavutköy’e Döndü

ARKUR, Arnavutköy’e Döndü

03 Şubat 2020 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi (ARKUR) deprem bölgesindeki çalışmalarını tamamlayarak, Arnavutköy’e döndü.

Elâzığ Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız sürüyor. Arama ve kurtarma çalışmalarına AFAD, AKUT, UMKE, İHH ve belediyeler başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş Elâzığ için seferber oldu.

Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde Cuma akşamı saat 20.55’de 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrası AFAD koordinatörlüğünde Arnavutköy Belediyesi Arama ve kurtarma ekibi (ARKUR) deprem bölgesine ulaştı. Koordinasyon çalışmaları sonunda çalışma alanlarına yönlendirilen ARKUR ekibi, hızlı bir şekilde enkaz altında bulunan vatandaşlara ulaşmaya çalıştı. 60 saatlik arama ve kurtarma çalışması içerisinde yer alan ARKUR ekibi, çalışmalarını tamamlayarak, ilçeye dönüş yaptı.

Arama ve kurtarma çalışmaları aralıksız sürdüğü bölgede, depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 41'a yükseldi. İlk tespitlere göre; 87 binanın yıkıldığı, 1287'sinin ağır hasar aldığı, 56’sının orta ve 876’sının az hasarlı olduğu aktarıldı. Elazığ'daki deprem sonrası AFAD koordinasyonundaki müdahale faaliyetleriyle enkazdan sağ çıkarılan kişi sayısı 45’e yükseldi

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?