Arnavutköy Belediyesi
Zabıta Ekiplerinden Bayram Öncesi Pazar Denetimi

Zabıta Ekiplerinden Bayram Öncesi Pazar Denetimi

17 Nisan 2023 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi, halk sağlığını korumak ve vatandaşların güvenilir bir şekilde gıda ürünlerine ulaşması amacıyla denetimlerini sürdürüyor. 

Arnavutköy Belediyesi halkın huzuru, güvenliği ve sağlığı için çalışmalarını gece gündüz titizlikle sürdürüyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri de Ramazan ayı ve yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda fırın, şarküteri ve marketlere yönelik denetimlerini sürdürürken halk pazarlarını sıkı bir şekilde denetliyor. 

Pazar denetimlerini aralıksız sürdüren ekipler son olarak Hadımköy Kapalı Pazar yerinde incelemelerde bulundu. 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince denetimlerini gerçekleştiren ekipler, tezgâhları gezerek fiyat etiketi, etiketlerin düzgün konulması, rakamların okunabilir olması, terazi ve pazar standartlarına uygunlukları gibi hususları kontrol etti. Kuralları uymayan Pazar esnafına uyarıda bulunan ekipler; tüketici hakları ve hijyen kuralları hakkında da bilgilendirme yaptı. 

Denetimler hakkında bilgi veren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı içerisinde devam eden rutin denetimlerin Ramazan ayı sonrasında da devam edeceğini bildirdi. 
 

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?