Arnavutköy Belediyesi
Çocuklara Yeni Park

Çocuklara Yeni Park

19 Şubat 2020 Çarşamba

Arnavutköy Belediyesi tarafından Merkez Mahallelisine yapılan parkın yapımı tamamlandı.

Arnavutköy Belediyesi tarafında yıllarca kültür merkezi olarak kullanılan alan, yerini çocuk parkına bıraktı. Yıllarca kültür ve sanat merkezi olarak faaliyet gösteren alan, yeni yapılan Arnavutköy Kültür Merkezi ile Nuri Pakdil Kültür ve Sanat Merkezinden sonra boşa çıktı. Arnavutköy Belediyesi tarafında yeşil alan ve çocuk parkı olarak değerlendirilmek istenen bölgenin, proje çalışmaları yapıldı. Proje çalışmaları sonucunda uygulama çalışmasına geçilerek, kısa sürede park tamamlandı.

Bin 164 Metrekare Alana Sahip

Arnavutköy Belediyesi mahallelerde yaptığı çalışmalarla hem çocukları hem ailelerini sevindiriyor. İlçeye kazandırılan şehir parkları, bölge parkları gibi büyük parkların yanı sıra mahallelere yapılan parklar ile çocukların gün içinde keyifli vakit geçirebileceği alanlar oluşturuluyor. Çocukların oyun oynayarak hem zihinsel hem de fizyolojik gelişimlerini sağlıklı olarak geliştirebilmeleri için yapılan parklarda, minikler bir arada hareketli zamanlar geçirecek, bu sayede hem kas gelişimlerini sağlayacak hem de sosyalleşmeyi ve paylaşımı öğrenecekler.

Bu kapsamda Merkez Mahallesi’ndeki yıkılan eski kültür merkezinin yerine vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni bir park inşa edildi. Bin 164 metrekare alana yapılan parkın içerisinde; çocuk oyun alanı, fitness alanı, geleneksel çizgi oyun alanı ve oturma alanları yer alıyor.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?