Arnavutköy Belediyesi
Arnavutköy’de ‘En İyi Narkotik Polisi; Anne’ Semineri

Arnavutköy’de ‘En İyi Narkotik Polisi; Anne’ Semineri

24 Ocak 2023 Salı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polisi; Anne” projesi ile Arnavutköylü kadınlara madde bağımlılığı hakkında eğitim verildi. 

İçişleri Bakanlığının 81 ilde, uyuşturucu ile mücadele ve bilinçlendirme faaliyetlerini içeren “En İyi Narkotik Polisi; Anne” projesi ile bilgilendirme semineri, Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitime Arnavutköylü kadınlar katıldı. 

Arnavutköy Kadın Kültür ve Sanat Merkezi’nde İlçe Emniyet Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen eğitim ile katılımcılara proje kapsamında bilgilendirme yapıldı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünden polis memuru Kubilay Avcı tarafından verilen eğitimde; annelere çocukları ile ilgilenmeleri, çocukların davranışlarındaki değişimleri gözlemlemeleri ve arkadaş çevrelerini tanımaları konusunda uyarılarda bulunuldu. Eğitim sonunda çağımızın en öneli sorunlarından biri olan uyuşturucu bağımlılığı hakkında soru-cevap şeklinde bilgiler aktarıldı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından çocuklarda ve gençlerde uyuşturucu kullanımının önüne geçmek amacıyla hayata geçirilen proje ile aile içi iletişim, çocuk iletişimi, bağımlılıkla çözüm yolları ve önerileri gibi konularda; anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. 
 

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?