Arnavutköy Belediyesi
Kış Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme

Kış Çalışmaları Hakkında Bilgilendirme

26 Ocak 2022 Çarşamba

İlçemizi ve İstanbul’u etkisi altına alan yoğun kar yağışından etkilenen hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Meteorolojinin kar yağışı uyarısı ile birlikte tüm ekiplerimiz 24 saat nöbet esasına göre görev yapmaya başlamıştır. Yağış öncesinde tüm mahalle muhtarlıklarımıza iş makineleri tahsis edilerek, iş birliği içerisinde çalışma anlayışı ile hareket edilmiştir.

Bu kapsamda 200 personel, 40 adet iş makinesi, 8 adet kar küreme ve tuzlama aracıyla kış çalışmaları icra edilmiştir.

Ancak İBB sorumluluğundaki ana arterlerde İBB ekiplerinin etkisiz ve yetersiz kalmaları yüzlerce aracın yollarda kalmasına, binlerce vatandaşımızın da mahsur kalmalarına sebep olmuştur. Yolda kalan vatandaşlarımız belediyemize ait binalarda, camilerde ve diğer kamu binalarında misafir edilerek acil gıda ihtiyaçları, belediyemiz tarafından ve gönüllü komşularımızca karşılanmıştır.

Aciliyet arz eden hastalarımızın hastanelere nakli sağlanmış, bu hususta Sağlık ve İçişleri Bakanlıklarımızın ambulans, helikopter, UMKE ve 112 ekipleri fedakârca görev yapmışlardır. Çağrı merkezimize 25.01.2022 saat 23:00 itibari ile gelen 12,100 çağrıya cevap verilerek gereği hususunda azami gayret gösterilmiştir.

Şu an için yollarımızdaki araç trafiği önemli ölçüde normale dönmüş olup, kar küreme ve tuzlama işlemleri ise tam gün esaslı devam etmektedir.

Siz değerli hemşehrilerimize gösterdiğiniz anlayış ve sabır nedeni ile şükranlarımızı sunar, sağlıklı ve huzurlu yarınlar dileriz.          

 

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?