Arnavutköy Belediyesi
Sokak Hayvanları Unutulmadı

Sokak Hayvanları Unutulmadı

23 Mart 2020 Pazartesi

Arnavutköy Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı. Belediye çalışanları sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelere mama bıraktı.

Arnavutköy Belediyesi koronavirüs salgını tehdidi sebebiyle işletmelerin kapanmasıyla birlikte besin kaynağı bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

Tüm dünyada insanları tehdit eden koronavirüs pandemisi sokak hayvanları da olumsuz etkilendi. İşletmelerin artan yemekleri ile besin ihtiyacını gideren sokak hayvanları, salgın sürecinde kapalı kalan işletmelerden besin ihtiyaçlarını karşılayamadı.  Vatandaşların da salgın sürecinde evde kalması ile besin bulma sorunu yaşayan sokak hayvanlarının ihtiyaçları, Arnavutköy Belediyesi tarafından karşılandı.

Arnavutköy sokaklarında ve ilçe merkezine uzak olan bölgelerde bulunan sokak hayvanlarına çalışma başlatan Arnavutköy Belediyesi, hayvanların mama ihtiyacını karşılamaya ağırlık verdi. Besin ihyacını karşılayamayan sokak hayvanlarına Arnavutköy Belediyesi tarafından oluşturulan ekip tarafından her gün mama takviyesinde bulunacak.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?