Arnavutköy Belediyesi
Türkiye Geçilmez

Türkiye Geçilmez

16 Temmuz 2021 Cuma

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde, binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayraklarıyla alanları doldurdu. 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Arnavutköy 15 Temmuz Meydanı’nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Hain kalkışmanın yıl dönümü salalar ve dualarla başladı. 15 Temmuz şehit ve gazilerin anıldığı program 00.13’de okunan sala ile son buldu.

15 Temmuz Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe; Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaş, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Nazim Kalafat, İlçe Jandarma Komutanı Şakir Rahat, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Arnavutköylü Şehit Aileleri ve gazileri katıldı. 

“O ruhu bize tekrar yansıttılar”

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı: "Sporcularımız Arnavutköy’den başlayarak sembol şehidimiz Ömer Halisdemir’in kabrine yolculuk ettiler. O ruhu bize tekrar yansıttılar ve her yıl olduğu gibi uğradıkları illerden aldıkları toprakları saygı niyetinde şehidimizin kabrine ulaştırdılar. Şehidimizin babası bize mesaj yolu ile selam yollamış ellerinden öpüyoruz ve şehidimizin aziz hatırasını ömürler boyu taşımayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Sporculara teşekkür plaketi takdim edildi

Ulusal Ömer Halisdemir Bisiklet Turuna katılan bisikletçiler, Arnavutköy’deki törene katılarak, Arnavutköy Kaymakamı Ahmet Odabaşı, Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve protokolün elinden plaketlerini aldılar. 15 Temmuz Destanı’nın anlatıldığı programda Arnavutköy’ün sembol isimlerinde Ali Dayı’nın kısa hikayesi anlatıldı. 

15 Temmuz’ u anma etkinleri programında; 15 Temmuz afiş, resim ve fotoğraf dalında dereceye giren öğrencilere Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı çeşitli hediyeler takdim etti.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?