Arnavutköy Belediyesi
Başkan Baltacı, Sağlık Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

Başkan Baltacı, Sağlık Çalışanlarıyla Bir Araya Geldi

15 Mart 2021 Pazartesi

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi. 

1919 yılında İstanbul’un düşman işgaline karşı tepkilerini dile getirmek için tıp öğrencilerinin 14 Mart’ta kutladığı “Tıp Bayramı”, Arnavutköy Devlet Hastanesi Başhekimliğinin organizasyonuyla kutlandı. Arnavutköy Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen program, pandemi döneminde vefat eden sağlık çalışanları için bir dakika saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşma yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Başkan Baltacı konuşmasına şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı bu sene buruk bir zaman geçiriyoruz. Sizler de her türlü tehlikeyi göze alarak buradaki görevinizi yerine getiriyorsunuz. Vatandaşlarımız ve kendi adıma minnetlerimi sunuyorum. Bazen vatandaşlarımızdan gergin olanlar, sizleri olumsuz birtakım durumlarla baş başa bırakabiliyorlar. Sizin esas işiniz mesleğinizle ilgilenmek, insanlara yardımcı olmak. Tamamıyla kabul edemeyeceğimiz oranda, saygısızlığa maruz kaldığınızı da görüyoruz. Bu olaylar bizleri hem bir vatandaş hem de bir yönetici olarak üzüyor. Hele ki Dünya’da böyle bir mücadeleyi sizlerin sayesinde parmakla gösterilecek şekilde elhamdülillah bir noktaya getirdik. İnşallah yine doktorlarımızın ifadeleriyle biraz daha sabredersek tünelin ucundaki ışığı görmemiz mümkün” diye konuştu.

Program sonunda Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı; 25 yılını doldurmuş sağlık çalışanlarına sertifika takdim ederken, ilçede görevine devam eden sağlık çalışanlarına hediyeler sundu.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?