Arnavutköy Belediyesi
Yaşanılabilir Bir Arnavutköy İçin Atıklar Geri Dönüşüyor

Yaşanılabilir Bir Arnavutköy İçin Atıklar Geri Dönüşüyor

12 Aralık 2018 Çarşamba

Arnavutköy Belediyesi, ilçenin daha yaşanılabilir bir yer olabilmesi için başlatmış olduğu geri dönüşüm hamlesi tüm hızıyla devam ediyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında; 2 bin 261 ton ambalaj atığı, 32 bin kilogram cam atık ve 772 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.

Arnavutköy Belediyesi, ‘Sıfır Atık’ projesine destek vermek için ilçe genelinde geri dönüşüm faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından paylaşılan 2018 yılı verilerine göre; 2 bin 261 ton ambalaj atığı, 32 bin kilogram cam atık ve 772 kilogram atık pil geri dönüşüme kazandırıldı.

Atık pillerin geri dönüşümüne ayrı önem veren Arnavutköy Belediyesi, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği’nin yürütmüş olduğu ‘Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası’na destek veriyor. Kampanya çerçevesinde, Arnavutköy’deki 28 okuldan 2018 yılında 669 kilogram pil toplandı.

En çok atık pil toplayan okulların ödüllendirildiği yarışmada 2018 yılında birinci, 120 kilogramla Suatlar İlkokulu oldu. Yarışmada; 96 kilogramla Yeniköy Örfi Çetinkaya İlk ve Orta Okulu ikinci olurken 64 kilogramla Ayazma İlkokulu üçüncü oldu.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?