Arnavutköy Belediyesi
Başkan Baltacı, Arnavutköy 2023’ü Vatandaşlara Tanıttı

Başkan Baltacı, Arnavutköy 2023’ü Vatandaşlara Tanıttı

04 Mart 2019 Pazartesi

Belediye Başkanı Haşim Baltacı, Arnavutköy 2023 Vizyon Tanıtım Programında vatandaşlar ile bir araya geldi.

Nuri Pakdil Kültür Merkezi’nde düzenlenen Arnavutköy 2023 Vizyon Tanıtım Programına katılan Arnavutköy Belediye Başkan Adayı Haşim Baltacı, vatandaşlara gelecek dönem projelerini anlattı. Doğduğu yere hizmet etmekten zevk aldığını söyleyen Baltacı: “Yıllardır neredeyse doğup büyüdüğüm, 50 yıldır ikamet ettiğim bu güzel ilçede, köy halinden bu haline gelinceye kadar hem çeşitli zamanlarda burada hizmet etmeyi hem de yaşamayı Cenabı Hak bana nasip etti. Birlikte bir dönem belde olmak üzere ama özellikle iki dönemdir genç bir ilçe olan Arnavutköy’de önemli işlere imza atmak, bana ve benimle birlikte olan meclis üyelerimize nasip oldu. Ne kadar şükretsek azdır.” dedi.

“Hizmet etmek bir gönül işi”

Geçmiş 10 yıllık hizmet süresince yapılan hizmetlerden bahseden Baltacı: “Bugün izlemiş olduğunuz on yıl kısa videosu hizmetlerimizin bir yüzü olarak sizlere göstermeye gayret ettik. Yeni dönemde inşallah önümüzdeki beş yıl içerisinde Arnavutköy 2023 adı altında ifade ettiğimiz projelerimizi sizlere takdim edeceğiz. Özellikle ilk beş yıllık dönemde yani 2009-2014 yılları arasında diye ifade edebileceğimiz dönemde daha ziyade altyapı yatırımları ile uğraştık. Çok şükür bu konuda belli bir noktaya geldik. Şuan altı yapı dediğimiz zaman ve yine alt yapı diyebileceğimiz cadde ve sokak düzenlemelerinde çok büyük bir mesafe kat ettik. Doğduğunuz yere hizmet etmek başlı başına bir zevk, bir gönül işi. Bugün o istek o arzu olmasa, bu işlerin gerçekleşmesi hayatta mümkün değil.” ifadelerine yer verdi.

Arnavutköylülere Kazandırılacak Başlıca Önemli Projeler

Projeleri Kentsel Dönüşüm, Kentsel Yeşil Alanlar, Eğitim, Sağlık ve Ulaşım ana başlıkları altında tanıtan Baltacı, doğduğu yere hizmet etmenin çok büyük bir zevk ve gönül işi olduğunun altını çizdi. Başkan Baltacı’nın yeni dönemde Arnavutköylülere kazandıracağı başlıca önemli projeler şunlar;

Arnavutköy Bilim Merkezi

Arnavutköy Yönetim ve Hizmet Merkezi alanında, binası tamamlanmış olan Bilim Merkezi hizmete açılacak. Bilim Merkezi içerisinde yer alan fonksiyonlar; Planetaryum, (Gözlem Evi), Bilim ve deney Atölyeleri, Millet Kütüphanesi, Çocuk Kütüphanesi, Millet Kıraathanesi, Müze, Çok Amaçlı Salonlar, Sergi Salonları, Satış Üniteleri.

Arnavutköy Bilim Merkezinde dileyen herkese bilim, teknoloji ve eğitim alanlarında araştırma ve uygulama imkanı bulacak. Merkez içerisinde yer alan çalışma alanları; Robotik ve Kodlama Atölyesi, Üretim ve Tasarım Atölyesi, Gelecek Planlama Merkezi, Bilişim Merkezi, Elektronik Atölyeler, Deney Atölyeleri, Doğa Atölyesi, Hava-Uzay Atölyesi, Geri Dönüşüm Atölyesi.

Hadımköy Devlet Hastanesi

Hadımköy Hastane Mahallesi’ndeki tescilli eski askeri hastane yapılarının restorasyon işlemini yaparak, devlet hastanesi olarak hizmete açılacak.

Millet Kıraathaneleri

Gençlere ve yetişkinlere sağlıklı ve güvenilir ortamlarda buluşma, okuma ve diğer sosyal imkanları sunan 5 adet yeni Millet Kıraathanesi daha hizmete açılacak.

1-Boğazköy Millet Kıraathanesi

2-Haraççı Millet Kıraathanesi,

3-Durusu Millet Kıraathanesi,

4- Hadımköy Millet Kıraathanesi,

5- Bolluca Millet Kıraathanesi.

Sokak Hayvanları Beslenme ve Sahiplenme Odağı

Sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanacağı ve sahiplenmelerinin sağlanabileceği bir tesis oluşturulacak.

Engelsiz Kafe

Engelli bireylerin sosyal hayata ve ekonomiye katılımlarının sağlanması için çalışabilecekleri engelsiz kafe açılacak.

Arnavutköy Çiftlik Parkı

Kırsal hayatı yaşamak isteyen ziyaretçilerin yararlanabileceği 93 bin metrekarelik alanda çiftlik parkının hayata geçirilmesi için gerekli çalışmalar yapılacak.

Yedi Bölge Tema Parkı

Arnavutköy Merkez Mahallemizde ülkemizin yedi bölgesini temsil eden simgesel yapıların yer aldığı bir tema park yapılacak.

Nisa Mekan

Kadınların sosyal ve kültürel etkinliklerde bir araya gelebilecekleri kendilerine ait mekanlar oluşturulacak. İlk etapta; Arnavutköy Merkez, Boğazköy, Hadımköy, Nisa Mekanları hayata geçirilecek.
 

Kadınlar Plajı

Karaburun’da yapılacak tesislerde hanımlara özel plaj alanı oluşturulacak.

Kültür Arnavutköy

Ulusal ve uluslararası boyutta organizasyonlar düzenleyerek Arnavutköy’ün marka değerini yükseltecek adımlar atılacak. Atılacak başlı adımlar; Uluslararası Kısa Film Festivali, Film Platosu, Tarihi İstanbul Oyuncakları Festivali, Geleneksel Oyunlar Festivali, Leylek ve Göçmen Kuşlar Festivali, Kışlık Lezzetler Festivali.

Küçük Sanatlar ve Sanayi Sitesi

Satın alma, planlama, imar uygulaması ve projelendirme çalışmaları tamamlanan 110 bin metrekarelik alanda, sağlıksız ortamlarda hizmet veren işletmelerin dönüşümünü sağlayacak küçü̈k sanayi sitesi yapımını gerçekleştirilecek. Projede yer alan fonksiyonlar; Tamir ve Bakım Alanları, Üretim Alanları, Ticari Satış Alanları, Sosyal Tesis, Otopark Alanları, Rekreasyon ve Peyzaj Alanları.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?