Arnavutköy Belediyesi
Tarihi Hastane, COVİD-19 Mücadelesine Büyük Katkı Sunacak

Tarihi Hastane, COVİD-19 Mücadelesine Büyük Katkı Sunacak

01 Haziran 2020 Pazartesi

COVİD-19 mücadelesine büyük katkısı olacak 101 yataklı Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi vatandaşların hizmetine açıldı. 

129 yıllık tarihi hastane 45 gün süren restorasyon çalışmalarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla vatandaşların hizmetine açıldı. 4.500 m²  kapalı alana sahip hastane aslına uygun olarak restore edildi. Son teknoloji ile donatılan hastane, akıllı bina olarak hizmet verecek. Balkan Savaşı, 1. Dünya Savaşı ve Çanakkale Savaşı sırasında önemli görevler üstlenen hastane, COVİD- 19 mücadelesine de büyük katkı sunacak. 23 dönümlük bir arazi üzerinde geniş yeşil alanlara sahip olan 101 yataklı hastane; uzman sağlık personelleri ve ileri tıp teknolojileri ile donatıldı.

Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile birlikte açılış kurdelesini kesti ve hastanede incelemelerde bulundu.

“Tarihi Hastane İlçemize Hayırlı Olsun

Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla 45 günde aslına uygun olarak, Tarihi Hadımköy Hastanesi restore edildi dedi. Başkan Baltacı: “ II.Abdülhamid’in yaptırdığı ecdat yadigarı Hadımköy Askeri Hastanesi Sn. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla açıldı. İlçe halkımız adına minnet ve şükranlarımızı arz ediyoruz. Açılışını yaptığımız hastanemiz 23 dönümlük arazi üzerine kurulu, 4.500 m² kapalı alan, 59 yoğun bakim yatağı, 101 yataklı, akıllı bina olarak hizmet verecek son teknoloji ile donatılmış ve geniş yeşil alanlardan oluşmakta. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla bugün hizmet vermeye başlayan Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi Arnavutköy’ümüze hayırlı olsun” diye konuştu.

Genel HABERLERİ
Merhaba.
Ben Dijital Asistanınız Arbey Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?